• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Yurtdışın'da Yaz Okulu Neden Önemli?

Çocuklarımız çoğunlukla yabancı dil derslerini sadece iyi not getirmeleri ya da sınıf geçmeleri gereken birer ders olarak görmekteler... Oysa farkli bir dil konuşabilmek çocuklarin dünya vatandaşı olmalarini sağlamaktadir. Yurt dışında katıldıkları bir yaz okulunda italyan, ispanyol, alman, rus ya da kazak bir öğrenci ile tek ortak dilleri İngilizce ya da Almanca olacaktir. 

İletişim kurma ihtiyacı doğal öğrenme ve konuşma sürecini tetikleyecektir.Başta zorlanabilirler ama ilerleyen günlerde kelime dağarcıklari ve cümle kurma istekleri onları çok farklı düzeylere taşıyacaktir. İngiltere , Amerika, Kanada, Malta, Almanya, italya ya da Fransa’da yapılan yaz okullari her bir öğrenci için özgüven ve vizyon kazanımıyla tamamlanacaktir. 

YURTDIŞI YAZ OKULUNDAN

HANGİ YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR DAHA FAZLA FAYDALANIYOR?

Yaz okullari çocuklarını tek başına göndermek isteyen veliler icin 8 yaş itibariyle hizmet veriyorlar.16 Yaşına kadar gittikleri her okulda öğrenciler bireysel olarak katılıyorlarsa diger çocuklarla grup oluşturuyorlar.Kendi okul gruplari ile giderlerse gruplar arasi kaynaşma kaçınılmaz.

Konaklama konusunda ise ebeveynler çocuklarınin yabancı öğrencilerle kalmalarını isteseler de , hem evlerinden hem kendi ortamlarindan ayri cocuklarimizi, birde arkadaşlarından ayırmamiz herzaman kolay olmuyor. ’Homesick’dediğimiz ev özlemi problemi, ruhsal sağlıkları için önem kazanıyor ve kendi arkadaşlarından güç almalarina olumlu bakiyoruz.

Küçük yaştaki öğrenciler oyun ve gezilerle motive olurken, 6-7-8-9-10.Sınıf öğrencileri sosyalleşmek ve ikili dialoglara girmek için çok daha fazla şansa sahip oluyorlar. Spor, yariş, dans , bingo, yetenek şov , milletlerarası şov gibi aktivitelerde muhteşem vakit geçiriyorlar. 

 

YAZOKULU KONAKLAMALARI NASIL SEÇİLMELİ?

8-18 Yas oğrencilerimizin yaz okullarında, en önem verdiğimiz konu; konaklamalaridir. Rahat edecekleri, temizliği ve düzeni sağlanmış odalar , hem oğrencilerin, hem de onları bize emanet eden ebeveynlerin mutlu olmasını sağlamaktadır. 

Rahat uyumuş, ortamdan mutlu çocuklar anne ve babalarinin içini rahatlatacaktır. Odalarinda yatak, masa sandalye , dolap ve istenirse tuvalet-duşun olduğu banyolar bulunmaktadır. Tek kişilik ya da 2-3-4 kisilik odalarda kalabilirler. 

Aile yaninda kalanlar , kendilerine ait ya da baska bir oğrenci ile paylasacakları bir oda da konaklarlar. Bu grup icin yaş biraz daha önem kazanmaktadır. Kendi sorumluluklarını alacak kadar olgun olsalar da,aile ile sosyalleşmeleri ve kalkış, çıkış ve dönüş saatlerine uygun davranmaları onlara , gelecek yaşamlarında büyük tecrübe olacaktır. 

Küçük yaşlardaki öğrencilerimiz grup halinde ya da en iyi arkadaşları ile kalmayi tercih ederler. Böylece kendilerini daha güvende hissederler. Yaş büyüdükçe yalnız konaklamayi tercih ederler. Bu da özgür olma isteklerindendir. Onlara saygi duyuyoruz.

 

Sizlere daha iyi hizmet ve bilgiler verebilmemiz için lütfen 0530 301 88 63 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Unutmayın! “Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır.”