• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

İngiltere Üniversite Eğitimi

İngiltere Üniversite Eğitimi

İngiltere’de eğitim sistemi özel imkan ve olanaklara sahip, ileri teknolojik alt yapısı, ünlü akademik kadrosu ile uluslararası eğitim sunmaktadır. İngiltere’de üniversite eğitim sistemi öğrencilerin güçlü akademik kariyer planlamalarına, mesleki düzeyi üst seviyede ve mezun olduktan sonra iş bulma olanağı yüksek olan çeşitli eğitim programlarına sahiptir.

 

İngilteredeki eğitim sistemi, lisans (undergraduate) ve yüksek lisans (post-undergraduate) olarak iki ayrı sistem ile işlemektedir. Lisans eğitimi 3 yıl, bazı bölümlerdeki lisans eğitimi ise 4 yıl sürmektedir.

İngiltere’de 3 dönemden oluşan 10-14 hafta süren eğitim sistemi vardır.

İngiltere’de üniversite eğitimi almak için Türkiyede liseden mezun olan öğrencilerin direk olarak kabul edilmeleri mümkün olmamaktadır. Eğitim sistemi Türkiyedeki sistem ile farklılık göstermektedir.

İngiliz Lise eğitimine göre Türkiye’de lise mezunu olan öğrencinin İngiltere’ de Üniversite okuyabilmesi için iyi derecede ingilizce seviyesine sahip olması ve A level düzeyi için ilk 1 yıl (FOUNDATION) hazırlık eğitimi alması ön koşullarının arasındadır. Hazırlık eğitimi süresince öğrenciye Matematik, Sosyal bilimler ve Fen bilgisi dersleri verilerek öğrencinin okumak istediği bölüm için hazırlanması sağlanır.

Hazırlık eğitimi için öğrencinin ingilizce seviyesinin iyi düzeyde olması gerekir, çünkü hazırlık eğitiminin kapsamı içerisinde ingilizce dersi verilmemektedir. Öğrencinin Foundation eğitimine katılım sağlaması için dil okullarından destek alması gerekmektedir. Dil okullarındaki eğitim süresi öğrencinin ingilizce bilgisine gore değişiklik gösterir. İngilizcesi iyi seviyeye yakın olan öğrenciler 2-3 aylık dil okulu desteği yeterli olabilirken, daha zayıf ingilizce bilgisi olan öğrenciler 9-10 aylık yoğun ingilizce dil eğitimi alması gerekir.

Öğrenciler 1 yıl süren hazırlık (FOUNDATION) eğitimini başarı ile tamamlamalarıyla istedikleri üniversiteye kabul edilebilirler.

 

İngiltere’ de Üniversite Okumanın Maliyeti

İngiltere’de üniversite eğitim maliyetinizi Üniversite eğitim bedeli, konaklama, beslenme, ulaşım ve diğer özel giderler olarak hesaplamanız yerinde olacaktır. Yıllık eğitim ücreti her eğitim kurumuna gore farklılıklar göstermektedir. Yıllık eğitim maliyetiniz 9.000 GBP – 15.000 GBP civarlarında olmaktadır.

Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim danışmanlık uzmanlarımız en iyi eğitimi almanız ve maliyet hesaplamalarınızı doğru yapabilmeniz için destek vermektedir.

 ''Eğitimi tasarlamak Geleceği tasarlamaktır.''