• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Amerika Yüksek Lisans

Amerika’da Yüksek Lisans yapmak, dünya genelinde en prestijli, en iyi üniversitelere sahip olmasından dolayı bir çok kişinin hayalini kurduğu ülkelerdendir. Amerikada alacağınız yüksek lisans eğitimi kariyerinizde bir çok avantaj sağlayacaktır.

 

Amerika’da yüksek lisans eğitimini alabilmeniz seçtiğiniz üniversitenin dil yeterliliği sınavı için belirlediği puanı alabilmeniz gerekir. Ayrıca üniversite diploma not ortalamanız, başvurduğunuz bölüm için bilgi ve yeteneğiniz, akademik referans mektupları, staj deneyimi ve varsa başarı ödülü aldığınız belgeler istenmektedir.

 

Hedefiniz Amerikada yüksek lisans yapmaksa doğru yerdesiniz. Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim danışmanlığının eğitim koçu ve uzman ekibi size bu yolculuğunuz sırasında yanınızda olarak en uygun bütçeli, en iyi okulların arasında kaybolmadan doğru tercihi yapmanız konusunda rehberlik edecektir.

 

Amerika'da yüksek lisans eğitimi almanın maliyeti;

 

* Üniversite eğitim harçları international öğrenciler için genel olarak 15.000 Usd ile 45.000 Usd arasında değişmektedir.

 

* Yaşam maliyetleri yaşadığınız eyalete şehire göre değişecektir. Aylık 1000-2000 Usd arası kampüs içi harcamalar olarak düşünülebilir.