• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

LİSE YERLEŞTİRMELERİMİZ

Yurt dışında lise okumak, çocuklarının gelecek kaygısını taşıyan anne ve babaların sıklıkla tercih ettiği bir yol olmuştur. Eğitim sistemimizin ülkemizde sürekli olarak değişiklik göstermesi ve yabancı dil eğitiminin yetersizliği sebebi ile yurt dışında lise okumak bir çok öğrenci ve ebeveynlerin tercihi olmaktadır.

Liseyi yurtdışında okuyan öğrencilerin üniversite tercihlerindeki geçiş kolaylıgı sebebi ile lise eğitimlerinin en az son 2 yılını yurtdışında okuması büyük bir avantaj sağlar.Yurt dışında lise okumak için Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Almanya en çok tercih edilen ülkeler arasındadır.

Amerika’da Lise Eğitimi, İngiltere’de Lise Eğitimi, Kanada’da Lise Eğitimi, Almanya’da Lise Eğitimi ve İrlanda’da Lise Eğitimi konulu başlıklarımız içerisinde ülkelere ait lise kabul şartları, konaklama, sosyal aktivite, kültürel düzey ve okul bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Yurtdışında Lise Eğitimi Avantajları Nelerdir?

Yurtdışında Lise okumak, çocuğunuzun yabancı dilinin anadili seviyesinde olması,

Farklı uluslararası kültür ve bakış açılarına sahip olabilmesi.

Erken yaşta kendi ayakları üzerinde durabilmesi,

Özgüveninin gelişmesi,

Liseyi yurtdışında okuduğu için yurtdışındaki üniversitelere kolay geçiş sağlayabilmesi,

Uluslararası diplomalara sahip olmasıdır.

 

Yurtdışında Lise Okumak için adımlar!

1-     Yurtdışında lise okumasını istiyorsunuz ama çocuğunuzun sizden uzakta eğitim alabileceğine hazır olduğundan emin olmalısınız.

2-     Maddi imkanlarınızı değerlendirerek tercihinizi yapmalısınız. Eğitim, konaklama, uçak bileti, cep harçlığı ve size yakınlık mesafesi olarak değerlendirmelisiniz.

3-     Yurtdışında lise okumak için mezuniyet sonrası , öncelikle üniversite seçimlerinizi de dikkate alarak karar vermelisiniz. Üniversitenin kabulu ve alışmış olduğu kültür ile devam etmesi çocuğunuzun başarı seviyesine etki edecektir.

4-     Hangi dilde eğitim almak istediğinizi belirleyerek dil yeterliliğine hazırlıklı olmalısınız. Eğer dil yeterliliği sınavlarından belirlenen puan sonuçları olumlu yönde olmaz ise yabancı dil desteği almanız gerekir. İngiltere IELTS, Amerika TOEFL, Almanya TESTDAF, İspanya SELECTIVIDAD sınavlarıyla dil yeterliliğinizi belgelendirerek okumaya hak kazanabiliyorsunuz.

 

Senin Geleceğin Yurt dışı Eğitim Danışmanlık olarak profesyonel, en iyi, uygun maliyetli ve iyi bir planlama ile size destek vereceğimizi bilmenizi isteriz.