• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Yabancı Öğrencilere Türkiye'de Üniversite

YABANCI ÖĞRENCİLERİN TÜRKİYE’DE ÜNİVERSİTE OKUMASI

Yabancı öğrencilerin Türkiye’de üniversite eğitimi almak istemesi son yıllarda ülkemizin eğitim alanındaki hızla ilerleyişini göz önüne getirmektedir.

Yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim için ülkemizi tercih etmesi, eğitim alanındaki kalite standartları, ekonomik maliyetler ve yaşam standartlarının yüksek olmasıdır.

 

Yabancı öğrencilerin Türkiye’de ister özel üniversitelerde isterse devlet üniversitelerinde, teknolojik alt yapısı, donanımlı labaratuarlarında, kulup çalışmalarıyla, sanatsal etkinlik alanlarında, tam donanımlı kampüslerde okuma imkanına sahip olacaklar.

 

Türkiye’deki üniversitelerin kaliteli eğitim anlayışı, başarılı öğretim kadrosu ile siz yabancı uyruklu öğrencilerimizin eğitim sonrasında Avrupa, Amerika ve bir çok ülkede geçerliliği olan, denkliği Kabul edilen diplomalarına sahip olacaksınız.

 

 Yabancı Öğrencilerin Türkiyede’de Üniversite Okumaları için Şartlar Nelerdir?

  1. Türkiye’de okumak için öğrenci Kabul formunu eksiksiz doldurmalıdır.
  2. Lise veya dengi okulların diplomasının Türk Dış temsilciliklerde veya noter tarafından onaylanmış olup Türkçeye çevrilmiş olması gerekmektedir.
  3. Not Çizelgenizin (transcript) noter onaylı yada Türk dış temsilciliklerde Türkçeye çevrilmiş olması gerekmektedir.
  4. Finanasal teminat mektubu olmalıdır.
  5. Öğrenci Vizesi alınmalıdır.
  6. Girmek istedikleri üniversitenin sınav sonuçlarının istenilen puanda sonuçlanması ile Türkiyede okuma hakkını elde edebilirler.

 

 Türkiye’konaklama - Ulaşım

Yabancı öğrencilerin konaklama ve ulaşım konusunda Türkiyenin sunmuş olduğu son derece gelişmiş bir sistem uygulamaktadır. Tüm üniversitelerde yabancı öğrencilerin ihtiyaçları dahilinde yardımcı olacak bir rehber bulunmaktadır. Konaklama için özel yurt işletmeleri veya devlet yurtlarını seçme şansınız var.

Büyükşehir toplu taşıma sistemi sayesinde bulunduğunuz şehirdeki her noktaya metro, tramvay, otobüs, minibus, dolmuşlar ile hızlı ve rahatlıkla erişim sağlanabilmektedir.

 

 Yabancı Öğrenciler Türkiye’de okumak istedikleri üniversitenin uyguladığı sınavlardan başarı gösterdiği takdirde okul öğrenciye Üniversite Kabul mektubu verecektir. Bu belge ile Türkiyedeki yabancı uyruklu öğrenci adayları Türkiye dış temsilciliklerinden, yurtdışında bulunan öğrenci adayları ise Türk konsolosluklarına giderek öğrenci vizesi başvurusunda bulunabilirler.

 

Eğitimini Türkiyede almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerimizin istedikleri üniversite ve bölümler hakkında bilgilendirebilmemiz için Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak uzman eğitmenlerimize +90 530 301 88 63 nolu telefonumuzdan veya studyinturkey@seningelecegin.com.tr email adresimizden ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirler.