• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Almanya Üniversite Eğitimi

Almanyada Üniversite Okumak

Almanya’da üniversite eğitiminin, prestijli bir üniversiteden mezun olmanızla beraber diğer ülkelere göre en büyük avantajı ücretsiz eğitim imkanına sahip olmanızdır.

 Almanya’da ücretsiz üniversite okumak için öncelikle Türkiyedeki üniversite sınavından 4 yıllık istediğiniz bölümü kazandığınız takdirde, Almanyadaki prestijli üniversitelere girme hakkını kazanmış olursunuz.

Eğer okumak istediğiniz meslek tıp ve bazı ağır mühendislikl dallarından ise 4 yıllık bölüm kazanmanızın yanı sıra Almanyadaki bazı önemli üniversitelerin kriterleri arasında lise not ortalamanız, ÖSYM puanınız, Testdaf veya DSH sınav skorunuz ve Türkiyedeki kazandığınız okulun ülke bazındaki sıralamasına bakarak değerlendirmeye alınırsınız. Bu değerlendirmeler sonucunda Almanyadaki en prestijli üniversitelerden birinde okuyacak ve mezun olduğunuzda bir çok yerde tercih edilen kişi olacaksınız.

 

Almanyada Üniversite okumanın fiyatı nedir?

Türkiye’deki üniversitelerin eğitim fiyatları ile Almanya’daki üniversitelerin eğitim fiyatlarının karşılaştırması sonucunda Almanyada Üniversite okumanızın ne kadar doğru bir seçim olduğunu görebilirsiniz.Almanyada eğitim tamamen devlet tarafından desteklenmektedir. Almanyadaki üniversite eğitimleri ücretsizdir. Ücretli olan özel üniversitelerin yıllık harç bedelleri 0- 1000 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Devlet destekli Üniversite harçları ise ortalama yıllık 300 Euro ile 500 Euro arası bir ücret ödeyerek okuyabilirsiniz.

 

Almanyada yaşam giderleri nasıldır?

Konaklama, sosyal giderleriniz ve besleme için aylık ortalama 700 Euro gibi bir tutar bir öğrenci için yeterlidir. Almanya’da üniversite okuyan bir öğrenci ile Türkiyedeki yaşadığı şehirden başka bir şehire giderek okumakla eş değerdedir.

 

Almanyada Çalışma İzni!

Almanya üniversitesinden mezun olduktan sonra en geç 1 yıl içerisinde işe başlamanız halinde çalışma ve ikamet etme izni alabilirsiniz.

Almanyadaki üniversiteden mezun olduktan sonra sınavsız yüksek lisans veya Doktora eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

 

Almanyada Üniversite Okumanın Avantajları Nelerdir?

Diplomanız uluslararası tanınan bir değere sahip olur.

İstediğiniz üniversitede ve istediğiniz bölümde okuyabilme imkanınız var.

En çok konuşulan diller arasında olan Almanca diline hakim olacaksınız

Yüksek lisans ve Doktora eğitimine sınavsız giriş imkanınız olacak

Kaliteli eğitim anlayışının farkını yaşayacaksınız

Mezuniyet sonrası çalışma izniniz olacak

Bu imkanlara hemde ÜCRETSİZ sahip olacaksınız.

 

Senin Geleceğin YurtDdışı Eğitim Danışmanlık olarak uzman kadromuz ile siz değerli öğrencilerimiz için , Almanyadaki üniversite yerleştirmelerini, dil yeterliliği olmayan öğrencilerin üniversite öncesi dil okulu kayıt işlemlerini, vize başvurunuzu, uçuş organizasyonunuzu, Eğitim süresince konaklamanızı yani A’dan Z’ye tüm aşamalarda gerekli desteği vermekteyiz.

 

Almanya Üniversite Seçenekleri:

-  BERLİN FREİE ÜNİVERSİTESİ

-  LMU MÜNCHEN

-  HEİDELBERG ÜNİVERSİTESİ

-  STUTTGART ÜNİVERSİTESİ

-  BREMEN ÜNİVERSİTESİ

-  RUHR BOCHUM ÜNİVERSİTESİ

-  HAMBURG

-  WUPPERTAL ve daha bir çok üniversite seçeneği bulunmaktadır.