• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

YURTDIŞINDA YAZOKULU NEDEN ÖNEMLİ?

Çocuklarımız çoğunlukla yabancı dil derslerini sadece iyi not getirmeleri ya da sınıf geçmeleri gereken birer ders olarak görmekteler...

Oysa farkli bir dil konuşabilmek çocukların dünya vatandaşı olmalarını sağlamaktadir. Yurt dışında katıldıkları bir yaz okulunda İtalyan, İspanyol, Alman, Rus ya da Kazak bir öğrenci ile tek ortak dilleri İngilizce ya da Almanca olacaktır.
İletişim kurma ihtiyacı doğal öğrenme ve konuşma sürecini tetikleyecektir.
Başta zorlanabilirler ama ilerleyen günlerde kelime dağarcıkları ve cümle kurma istekleri onları çok farklı düzeylere taşıyacaktır.
İngiltere , Amerika, Kanada, Malta Almanya, italya ya da Fransa’da yapılan yaz okullari her bir öğrenci için özgüven ve vizyon kazanımıyla tamamlanacaktır.Bu konuda Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık firması olarak her an yanınızdayız.

YURTDIŞI YAZ OKULUNDAN
HANGİ YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR DAHA FAZLA FAYDALANIYOR?

Yaz okulları çocuklarını tek başına göndermek isteyen veliler icin 8 yaş itibariyle hizmet veriyorlar.16 Yaşına kadar gittikleri her okulda öğrenciler bireysel olarak katılıyorlarsa diğer çocuklarla grup oluşturuyorlar. Kendi okul grupları ile giderlerse gruplar arasi kaynaşma kaçınılmaz.
Konaklama konusunda ise ebeveynler çocuklarının yabancı öğrencilerle kalmalarını isteseler de, hem evlerinden hem kendi ortamlarından ayrı cocuklarımızı, bir de arkadaşlarından ayırmamız her zaman kolay olmuyor. ’Homesick’ dediğimiz ev özlemi problemi, ruhsal sağlıkları için önem kazanıyor ve kendi arkadaşlarından güç almalarına olumlu bakıyoruz.

Küçük yaştaki öğrenciler oyun ve gezilerle motive olurken,
6-7-8-9-10.Sınıf öğrencileri sosyalleşmek ve ikili dialoglara girmek için çok daha fazla şansa sahip oluyorlar. Spor, yarış, dans , bingo, yetenek şov, milletlerarası şov gibi aktivitelerde muhteşem vakit geçiriyorlar.


YAZOKULU KONAKLAMALARI NASIL SEÇİLMELİ?

8-18 Ya, oğrencilerimizin yaz okullarında, en önem verdiğimiz konu; konaklamalarıdır. Rahat edecekleri, temizliği ve düzeni sağlanmış odalar , hem oğrencilerin, hem de onları bize emanet eden ebeveynlerin mutlu olmasını sağlamaktadır.
Rahat uyumuş, ortamdan mutlu çocuklar anne ve babalarının içini rahatlatacaktır. Odalarında yatak, masa sandalye , dolap ve istenirse tuvalet-duşun olduğu banyolar bulunmaktadır. Tek kişilik ya da 2-3-4 kişilik odalarda kalabilirler.
Aile yaninda kalanlar, kendilerine ait ya da baska bir oğrenci ile paylasacakları bir oda da konaklarlar. Bu grup icin yaş biraz daha önem kazanmaktadır. Kendi sorumluluklarını alacak kadar olgun olsalar da, aile ile sosyalleşmeleri ve kalkış, çıkış ve dönüş saatlerine uygun davranmaları onlara,  gelecek yaşamlarında büyük tecrübe olacaktır.
Küçük yaşlardaki öğrencilerimiz grup halinde ya da en iyi arkadaşları ile kalmayi tercih ederler. Böylece kendilerini daha güvende hissederler. Yaş büyüdükçe yalnız konaklamayi tercih ederler. Bu da özgür olma isteklerindendir. Onlara saygı duyuyoruz.Bu konuda Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık firması olarak her an yanınızdayız.