• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

İrlanda Lise Eğitimi

İrlanda’da lise okumak, ingiltere’ye alternatif olarak tercih edilen seçeneklerdendir. İrlanda yemyeşil doğası, sosyal sıcak kanlı insanları, suç oranı yok denilebilecek kadar düşük olmasından dolayı uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkedir. Anadili ingilizce olmamasına rağmen genellikle halkı ingilizce bilir ve konuşurlar. Sosyal refah düzeyi oldukça yüksek olan bir ülkedir.

Birçok aile çocuklarını lise eğitim dönemleri için güven duyarak göndermektedir.

İrlanda’da  çocuklara geleceklerine yatırım amacıyla donanımlı birer bireyler olması için normal müfredat haricinde drama, müzik, spor ve kültürel aktiviteleri içeren eğitim verilmektedir.

 

İrlanda’da lise okumak için, ingilizce dil yeterliliğinin B2 seviyesinde olması, not oranlarının değerlendirilmelerine göre okul birimleri tarafından yerleştirmeleri yapılmaktadır.

 

İrlanda’da lise okuma ve Konaklama seçenekleri

İrlanda’da lise eğitimi, Private Day School (özel okul ve Aile yanı konaklama) ve Private Boarding School (Özel yatılı okul) olmak üzere iki ayrı seçenek sunar. 14-18 yaş öğrencileri lise okuyabilmektedirler. Eğitim süresi başlangıcı Ağustos ayında – sömestr ise Haziran ayındadır.

Bu konuda Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık firması olarak her an yanınızdayız.