• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Kanada Yüksek Lisans

Kanada'da yüksek lisans eğitimi yapabilmek için en belirgin koşullardan birisi GRE, GMAT sınavlarından birini girmiş olmaktır. Başvuru yapılacak okulun kriterlerine uygun olan IELTS ve TOEFL skorunu almak ve okullara başvuru yapıp şartlı kabul aldıktan sonrada dil sınavları verilebilmektedir. Kanada'da master eğitimi almak maliyet açısından aynı prestije sahip olan İngiltere ve Amerika'da bulunan okullardan daha uygundur. Not ortalaması standartları da yine Amerika ve İngiltere'ye göre daha ulaşılabilir ortalamalardır.

 Kanada aynı zamanda yaşam standartları ve refah açısından da daha çok tercih edilen bir ülkedir. Dünya rankinglerinde Kanada okulları her zaman üst sıralarda yer almaktadır.

 Kanada'da master eğitim dönemleri genellikle okullara göre değişmekle birlikte Eylül ve Mayıs aylarında başlamaktadır. Kanada'da yüksek lisans maliyeti ise ortalama 9000-20.000 CAD arasındadır. Aylık yaşam giderleriniz ise ortalama 1500 CAD dir. Kanada'nın resmi dili İngilizce ve Fransızca olduğu için eğitiminizi iki dilden birinde alabilirsiniz. Kanada'da önemli sayıda uluslararası öğrenci eğitimine devam etmektedir. Yapılan son istatistiklere göre Kanada'da doktora eğitimi görenlerin %30'dan fazlası uluslararası öğrencilerdir. Üniversitelerde uluslararası öğrencilere ikinci dil kursu olarak İngilizce ve Fransızca eğitim imkanı sunarak, akademik, profesyonel ve kişisel başarıyı tesvik etmek için çeşitli destek hizmetleri, atölye çalışmaları, eğitim imkanları sunarak önemli kaynaklar yaratmaktadır. Kanada eğitim bürosu tarafından 2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre uluslararası mezunların yarısından fazlası doktora derecesini tamamladıktan sonra Kanada vatandaşı olmayı ve vasıflı iş gücüne katılmayı tercih etmiştir. Kanada üniversiteleri yüksek akademik standartları ve eğitim sonrası araştırmalara önem verdikleri için uluslararası arenada kabul görmektedirler. 2012 yılında dört Kanada üniversitesi ARWU Shanghai Rankings (University of Toronto, University of British Columbia, McGill University, McMaster University) ilk 100'de yer almıştır. 5 üniversitesi ise QS University Ranking sıralamasında yer almıştır. (Université de Montréal, HEC Montréal, University of Alberta, Queen's University, University of Waterloo).

 Kanada Dünyanın hemen hemen tüm etnik gruplarını barındırmaktadır. Burada eğitim alan öğrenciler yeni perspektiflerden, mutfak lezzetlerine, heyecan verici rekreasyonel etkinliklere kadar herşeyi bulabilmektedir. Vancouver, Montreal, ve Toronto ülkenin en büyük şehirleri plajlar, müzeler, restoranlar, alışveriş merkezleri ve daha fazlasına sahip güvenli, erişilebilir ve kültürel açıdan zengin dünya standartlarında şehirleridir.Yenilikçi schoolnet programı sayesinde Kanada okullarını ve kütüphanelerini internete bağlayan dünyanın ilk ülkesidir. Kanada'nın uluslararası eğitim stratejisi son zamanlarda tam zamanlı öğrenci sayısını 2022'ye kadar 450.000'e çıkarmayı hedeflemektedir.

 

Neden Kanada'da yüksek lisans;

 

1-     Yaşam maliyetlerinin uygun olması,

2-     Suç oranının düşük, olağanüstü istikrarlı ve barışçıl bir toplum olması,

3-     Dünya'nın en prestijli üniversitelerinin bulunması ve eğitim maliyetlerinin İngiltere ve Amerika'ya oranla çok daha uygun olması,

4-     Yüksek lisans başvurularında istenen GPA (not ortalaması) Amerika ve İngiltere'ye göre daha ulaşılabilir olması,

 5-     Eğitim sonrası Kanada'da kalmak Kanada'da göçmenlik başvurusu yapmak isterseniz eğitiminizi burada tamamladığınız için bu konuda bir çok avantaja sahip olacak olmanız,

6-     Kanada'nın uluslararası mezunlar için sağladığı iş imkanlarının güçlü olması,

7-     Kanada özellikle telekomünikasyon, tıbbi cihazlar, havacılık mühendisliği, biyoteknoloji ve bilgisayar ve bilgi teknolojilerinde bir çok ülkeye kıyasla ön plandadır.

8-     Doğal ihtişamı Kanada'nın cezbeden özelliklerinde birisidir.