• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Almanya Lise Eğitimi

Almanya’da lise eğitimindeki başarıyı bilmeyen yoktur. Eğitimde dünya sıralamalarında en üstlerde yer alan ülke olması sebebi ve ücretsiz üniversitelerinden dolayı bir çok öğrencinin tercihidir.

Uluslararası öğrenciler Almanya’da lise eğitimini özel okullarda uzun sureli, devlet okullarında ise değişim öğrencisi olarak alabilirler.

Almaya’da Lise okumak için Almanca seviyenizin B2 olması gerekmektedir. Dil yeterliliği olan öğrenciler hazırlık eğitimi almadan okullarına başlarken, Almanca dil yeterliliği olmayan öğrenciler ise lise eğitimi öncesi hazırlık okullarına katılım sağlamaları gerekmektedir.

Almanya’da ingilizce eğitimi veren uluslararası okullarda okumak isteyen öğrencilerin ingilizce seviyelerinin ve not ortalamalarının yüksek olması gerekmektedir. Bu okullardan mezun olan öğrenciler uluslararası gerçerliliğe sahip International Baccalaureata (IB) diplomaları sayesinde dünya genelinde bir çok üniversiteye başvurabilirler.

 

Almanya’da konaklama

Almaya’da lise eğitimi süresinde aile yanı veya okul yurtlarında konaklama tercihiniz olabilir. Konaklama hizmeti içerisinde ayrıca yemekte dahildir. Aile yanında konaklama seçeneği size bulunduğunuz bölgeyi, kültürü tanımanıza ayrıca yabancı dilinizi geliştirmenizde yardımcı olacaktır.

 

Almanya’da Lise Eğitim Maliyetleri

Almanya’da eğitim fiyatları IB diplomasının geçerli olduğu eğitim sistemi çerçevesindeki okullarda yıllık 36.000 – 50.000 EURO arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca tercih edilen yaşam bölgesine göre de fiyatlarda farklılıklar olmaktadır. 20.000-30.000 EURO aralığında okullar da mevcuttur.

 Bu konuda Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık firması olarak her an yanınızdayız.