• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Amerika Üniversite Eğitimi

Amerika’da üniversite eğitimi almak binlerce öğrencinin hayalleri içerisindedir.

Amerika’da prestijli bir üniversitede okumak için 2 ayrı yöntem vardır. Bu yöntemlerden birincisi; 4 yıllık bir üniversiteye direk başvuru ile kayıt olabilirsiniz.

İkinci yöntem ise; 2 yıllık yüksek okullara (Community College) kayıt olarak daha sonraki 3. ve 4. yılınızda dilediğiniz üniversiteye kayıt olarak eğitiminizi devam ettirebilirsiniz. İkinci seçenek olan yüksek okul (Community College) kabulü almak 4 yıllık üniversite kaydına nazaran daha kesin ve kolay bir yöntemdir. Çünkü TOEFL veya SAT sınavlarına girmek zorunluluğunuz olmadan Amerikada üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz. 2 yıllık yüksek okullardan mezun olan öğrenciler eğitimleri aksamadan kolaylıkla 4 yıllık üniversitelere kabul edilirler. Bu eğitim süreci size hem yüksek okul hem de 4 yıllık lisans diplomasına sahip olma avantajını sağlar.

 

Eğer 4 yıllık Üniversite kayıt başvurusu ile eğitim sürecinizin yolunu belirlemek isterseniz öncelikle TOEFL ve SAT sınavlarına katılma zorunluluğu ile karşılaşırsınız.

TOEFL ve SAT sınav puanlarınız, lise not ortalamanız başvuracağınız üniversite için değerlendirme kriterleri arasında önem kazanmaktadır. İngilizce seviyeniz yeterli değil ise, öncelikle üniversite hazırlık programlarına katılarak TOEFL ve SAT skorlarınız için yeterli seviyeye ulaştırmanız gerekir.

 

Amerika’da Üniversite Okumak için!

Amerika’da istediğiniz okul ve bölümde okuyabilmek için Türkiyedeki üniversite sınavı stresine girmenize gerek yok. Çünkü Amerika'daki üniversiteler için lise diplomanız yeterli olacaktır. Hangi liseden veya hangi bölümden mezun olduğunuza bakılmaksızın istediğiniz bölüm ve üniversiteye kaydınızı yaptırabilirsiniz. YÖK tarafından Amerika'daki Üniversitelere denklik verilmektedir.

Tercihiniz Amerika’da Üniversite okumak ise, Türkiye'deki Üniversite sınavı için kaygı duymak yerine bu vaktinizi dil eğitimine yoğunlaştırarak hazırlanmanız daha mantıklı olacaktır.

 

Amerika’da Üniversite Eğitiminin Avantajları!

Uluslararası geçerliliği olan diplomaya sahip olursunuz.

Sahip olduğunuz diploma ile kariyer hedefleriniz de büyük olacaktır.

Farklı kültürlerle tanışmanızı ve iletişim kurmanızı sağlar.

Geniş bir vizyon edinmenizi sağlar.

Herşeyden önemlisi iyi bir eğitim almanız ve güçlü hedeflere sahip olmanız en büyük avantajınızdır.

 Bu konuda Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık firması olarak her an yanınızdayız.