• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Kanada Lise Eğitimi

Kanada’da lise eğitimi almak, yüksek akademik başarının yanında, yüksek yaşam standartlarına sahip olmasından dolayı ebeynlerin ilk tercih ettiği ülke olmuştur.

Kanada’da bölgesel olarak okulların uluslararası öğrenciler için ayrılmış kontenjanları farklılık göstermektedir. Toronto bölgesinde bulunan 550 okul ile daha küçük kapsama sahip Kootenay Lake bölgesinde 16 adet okul bulunmaktadır.

Kanada devlet liselerinde kayıt ve kabuller eğitim bakanlığı tarafından belirlenir. Eğitim sistemi tamamen laik ve karmadır. Kanada’da lise eğitim dönemi Eylül ve Şubat aylarında başlamaktadır. Okul müfredatının yanısıra, Güzel sanatlar, spor, Moda Tasarım veya Fransızca gibi öğrencilerin gelişimi açısından özel-seçmeli programlarda uygulanmaktadır.

 

Kanada’da Lise Okuma ve Konaklama

Kanada’da lise okuyan yabancı öğrenciler genellikle güvenilir ailelerin yanlarında ve okul yurtlarında kalabilirler. Aile yanı konaklamayı tercih eden öğrenciler, aileler sayesinde hem kültürü öğrenme, hem de yabancı dillerini geliştirmeleri açısından avantajlı olurlar.

 

Kanada’da Lise Okuma Ücretleri nelerdir?

Kanada’daki okulların fiyatları eyaletlere göre farklılık göstermektedir. Yıllık Eğitim ve konaklama maliyetleri 23.000 – 38.000 CAD civarıdır.

 

Kanada’da Lise Okumanın Avantajları nelerdir?

1-     Muhteşem doğası, kültür düzeyi yüksek olan insanların birarada olduğu bir ülkede yaşayacaksınız.

2-     İleri teknoloji alt yapısının olduğu kaliteli bir eğitim sistemine dahil olacaksınız.

3-     Sahip olacağınız Lise diplomanızın uluslararası gerçerliliği saysesinde Kanada’da veya farklı bir ülkede üniversite eğitimi alabileceksiniz.

 Bu konuda Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık firması olarak her an yanınızdayız.