• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Kanada Üniversite Eğitimi

Kanada eğitim ve yaşam kalitesi bakımından oldukça yüksek standartlara sahiptir. Kanada’da istediğiniz üniversitede, istediğiniz bölümde okuyabilmeniz için lise diplomanız yeterlidir. Türkiyede sınav stresine girmeden Kanada’da üniversiteye başlayabilirsiniz. Kanada‘da bulunan üniversitelerin çoğu devlet güvencesinde ve denetimdedir. Bu sebeple eğitim düzeyi oldukça yüksek kalitede ve dünya sıralamalarında en üst sıralarda yer alır. Kanada’da bulunan tüm üniversitelerin Türkiye'de YÖK denkliği vardır.

Kanada  Fransızca ve ingilizce olmak üzere 2 resmi dile sahiptir. Kanadada okumanızın size en büyük avantajlarından biri en az iki dil öğrenecek olmanızdır. Bunun yanı sıra tüm dünyada geçerli bir diplomaya sahip olursunuz.

Kanada dünyanın en büyük ikinci ülkesi ve etrafı okyanuslarla çevrili, yüksek dağlara sahip, tertemiz gölleri ve milli parkları ile eşsiz doğal güzellerinden dolayı tercih edilmektedir. Kanada ekonomik düzeyi yüksek ve G-7 ülkeleri arasında ilk 5. sıradadır. Kanada öğrencilerine haftada 20 saat, yaz tatili boyunca tam gün çalışma izni vermektedir. Öğrenciler çalışma izinlerini eğitime başladıkları andan itibaren hak kazanmış olurlar. Kanada’da Üniversite fiyatları diğer ülkelere nazaran daha ekonomiktir. Eğitim fiyatlarının değişkenliği üniversite ve bölüm seçimlerinize gore farklılık göstermektedir.

 Bu konuda Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık firması olarak her an yanınızdayız.

Kanada’da Üniversite Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

Dünyanın her yerinde geçerli olan bir diplomaya sahip olursunuz. En az 2 dil öğrenme şansınız olur. Refah düzeyi yüksek bir ülkenin vizyonuna sahip olursunuz. Eğitim maliyeti açısından ekonomiktir.

 

Kanada Üniversite Seçenekleri:

Toronro Üniversitesi

McGill Üniversitesi

York Üniversitesi

British Colombia Üniversitesi

Vancouver Üniversitesi

Waterloo Üniversitesi

Alberta Üniversitesi

Ryerson Üniversitesi

Guelph Üniversitesi

Ottawa Üniversitesi

Calgary Üniversitesi

George Brown Üniversitesi

Simon Fraser Üniversitesi

Carleton Universitesi

Montreal Üniversitesi