• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Güney Kore Üniversite Eğitimi

Güney Kore’de üniversite eğitimi almak için lise diploma notunuzun 100 üzerinden en az 90 olması koşulu ile burs ve uygun fiyatlardan yararlanma imkanınız olabilir. Güney kore eğitim sisteminin başarı oranı dünya üzerinde ilk 50 ülke arasında olmasından dolayı sunacağınız diploma önem kazanıyor.

Güney korede eğitim almak, burs kazanabilmek için hızlı davranmalısınız çünkü kontenjanlar sınırlı ve başarı oranları yüksek olan öğrencileri tercih ediyorlar. Çok kapalı bir kültüre sahip olan Kore halkının içine karışmaya çalışan üniversite ve master öğrencilerine çokta misafirperver davranmıyor. Sebebi çok eskiye dayanan kültür diyebiliriz. Eğer öğrenci eğitim aldıktan sonra yaşamına ülke sınırları içinde devam edeceğini ve ülkeye faydalıolacağını kanıtlayan mülakatlar yapabilirse tabii ki şansı yükseliyor.

 Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzman kadrosu ile Güney Kore’de üniversite yerleştirmeleri, dil yeterliliği bulunmayan öğrencilerin üniversite eğitimi öncesi dil okulu kayıt işlemlerini, vize başvurusu, uçuş organizasyonu, dil eğitimi sonrası üniversite kesin kayıt işlemlerini, konaklama, karşılama yani öğrencilerimizin A’dan Z’ye ihtiyaç duyduğu tüm aşamalarda gerekli desteği vermektedir.

 

Güney Kore Üniversite Seçenekleri

Seul Üniversitesi

Yonsei Üniversitesi

Korea Üniversitesi

Kyung Hee Üniversitesi

Hanyang Üniversitesi

Hongik Üniversitesi

Chung –Ank Üniversitesi