• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

ÖĞRENCİ & VELİ GÖRÜŞLERİ

SENİN GELECEĞİN YURT DIŞI EĞİTİM Danışmanlığı ile yurt dışında eğitim alan öğrencilerimiz ve velilerimizin bizimle aldıkları yol boyunca hissettiklerini ve düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

 

Oğlumuz icin Kanada’da okul arayışındayken, Banu hanım ile bir arkadaşımın vasıtasıyla tanıştım. 
Öncesinde çalışmaya başladığımız ve yüksek komisyonlar isteyen şirketlerin aksine ekonomik ve kolaylaştırıcı tutumları ile bu sureci çözdük. 
Ve yine diğer şirketlerin yönlendirdiği cok ucra ve küçük yerleşim yerleri yerine, Oğlumuzun kişilik yapısına uygun daha mutlu olacağı , büyük şehir olmayan ancak ortalama büyüklükte bir şehir seçimi uygun oldu. 
 
Italyan lisesi sonrasi , 11 ve 12. Siniflari Kanada’da bitirdikten sonra üniversiteye de Toronto’da devam ediyor.
 
Tüm bu süreçte başvuru, kabul,vizelerin alınması, yol gösterme, her konudaki sorularımıza her zaman içtenlikle yardımcı olan Banu hanım’a bir çok arkadaşımızı da yönlendirdik ve onlarin çocuklarının da Kanada'da okul yerleştirmesinde destek oldu.
Güvenle ve dostça çalişabileceğiniz  Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitimin tecrubeli ekibini tavsiye edebiliriz.
 
Kanada’da yalnız yaşamak çocuklar icin büyük bir özgüven, olgunluk getiriyor ve dünya vatandaşı olmaları yolunda bir adım atmalarını sağlıyor. 
 
ŞEBNEM ARSEVEN, İSTANBUL
 
 

  
 

 Merhabalar, 2019 yaz döneminde Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim aracılığıyla kızımızı İngiltere’ye dil eğitimi için gönderdik. Vize işlemleriyle başlayan bu süreçte konaklayacağı aile, okul ile olan irtibatları, öğrencimize karşı ilgileri alakaları bakımından bizim için oldukça güven verici oldu. Gerek profesyonellik gerek güvenilirlik açısından gözümüz hiç arkada kalmadı diyebiliriz. Kızımız orada konakladığı bir ay boyunca dil eğitiminin ve sosyal çevrenin etkisiyle İngilizcesini daha da geliştirdi. Dil gelişiminin yanı sıra kültürel ve sosyal anlamda oldukça güzel deneyimler edinme fırsatı buldu.

Herkes gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

Teşekkürler Senin Geleceğin.

AYŞE YAHŞİ, BURSA 

 


 

 Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim kurucusu arkadaşımız Banu Alptekin, ikiz kızlarımızdan Lena'yı İngiltere Sussex Üniversitesi'ne yaz okuluna götürdü. Lena seyahatten çok mutlu döndü. Banu herşeyi çok güzel planlamış, planından yer kaldıkça bulundukları duruma uygun ilginç başka aktiviteler bulmuş, hem gerektiğinde yanlarında olmuş, hem de kendilerini serbest hissetmelerini sağlayacak kadar onlara insiyatif tanımış. Banu bu seyahat öncesinde arkadaşımızdı ancak bu seyahatten sonra yurtdışı eğitimi ile ilgili her sorunumuzda artık ilk akla gelen danışmanımız oldu.

HÜSNÜ SİNCAR, İSTANBUL

 


     
       2018 yılında Oğlumuzun ingilizce pratik yapması için  İngiltere de okul araştırması yaparken tanıdıklarımızın tavsiyesi üzerine Banu hanım ile tanıştık. Karşılıklı yaptığımız  tüm detaylı toplantılarla en uygun okul ve aile yanına yerleştirildi. Son derece güvenilir bir aile olmasının yanında harika ve farklı bir eğitim yaşamanın zevki inanılmazdı gerçekten.Farklı kültürlerden insanlarla arkadaş olmak,tek başına bir çok ihtiyacını karşılayabileceği kısa da olsa 17 yaşındaki oğlumuzun hayatına unutamayacağı bir deneyim kazandırdı. Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim ekibine ve Banu hanıma ilgi alakaları için yürekten teşekkür ediyoruz .
     
      NİHAL AHAT, İSTANBUL
 

 

Yakın bir arkadaşımızın yönlendirmesi ile 2017 yılında Banu ile tanıştık. Oğlum Marko’nun ingilizcesini iyileştirmek istiyorduk. Banu, Marko’yu en çok sevdiği spordan koparmadan eğlenceli bir şekilde İngilizcesini geliştireceği San Fransisco’da Nike Sports Camp’e gönderdi. Bu oğlumun ilk yalnız yurtdışı deneyimi idi, oldukça güzel vakit geçirdi, sosyalleşti, pek çok ülkede insan tanıdı, İngilizceyi sevdiği bir aktivite ile birleştirerek ilerletti. Bir sonraki yıl üniversiteyi yurtdışında okumak istediğinden Marko, Banu’nun yönlendirmesi ile  İngiltere’de Bucksmore’un Leadership & ELP programına katıldı.

Şu anda Marko lise son sınıfta, Banu’nun araştırmaları ile İtalya, İngiltere ve İrlanda’dan  kabuller aldı.

İtalya’da IULM’da Communcation bölümünü seçti.

Tüm bu uzun süreçte, Banu’nun Marko’yu  yakından tanıması, onun ihtiyaçlarına yönelik planlar yapması çok faydalı oldu. Banu’nun her adımı titizlikle takip etmesi, bizleri sürekli bilgilendirmesi, herşeyden çok Marko’yu dinleyerek yön verdiği için çok teşekkür ediyoruz.

Tüm tanıdıklarıma Senin Gelecegin Yurtdışı Eğitimin’i güvenilir bir eğitim danışmanlık firması olarak tavsiye ediyorum.

LİDYA DEMİR, İSTANBUL


 

 Sevgili Banu Alptekin... Kızım ve ben, seni tanımaktan mutluluk duyuyoruz... Kızımın Amerika’da en iyi okullara girebilmesi için , onun istekleri ve yetenekleri doğrultusunda hem bir ögretmen, hem danışman , hem de anne şefkatiyle yaklaşımından, gözümüz kapalı çocuğumuzu sana emanet ettik.....Başarılarının devamını diliyorum.. Sevgiler

MERİÇ AKALIN, İSTANBUL

 

 


 

 Yurt dışında kızı Üniversitede okuyan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Banu hanım ile tanıştık.
 
 Daha önce görüştüğümüz şirketlerden farklı yaklaşımı, çok fazla ülke alternatifi ve maddi avantajları yanında güven vermesi ile yolumuza "Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim Danışmanlık" ile devam ettik.
 
 Öğrenci ve ailenin hayata bakış açıları, idealleri ile gerçeklik haritasını samimiyetle ortaya koyan ve bu doğrultuda herkese özel çalışmalar yapan Banu hanımın danışmanlığında, hepimizin mutlu olduğu bir yolda ilerliyoruz.
 
 12.sınıfta okuyan, bu yıl üniversite sınavlarına girecek kızımız ve bizi dünyada Pandemiyi yaşadığımız bu zor süreçte, kriz yönetimini sakin ve içtenlikle yapan, yol içinde her türlü senaryoyu hazırlayan, her zaman bilgi ve iletişimde yanımızda olan Banu hanım ve ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürlerimizle.
 
  Pandeminin devam ettiği bu dönemde güven ve gönül rahatlığıyla,hazırladıklar planlar doğrultusunda "Senin Geleceğin" "Bizim Geleceğimiz" oldu.
 
 Her yaş grubuna ve aileye güven ile profesyonelliği bir arada yaşatan gönlü güzel Banu hanım ve ekip arkadaşları ile tanışmalarını tavsiye ediyorum.
 
Sevgilerle.
 
NEBİHA KOÇ
 

Sayin Banu Alptekin,
2019 Agustos ayinda esim ve kizimin Londra’daki 5 haftalik Dil Kurslarindaki degerli katkilariniz icin sizlere sahsiniz ve sirketiniz olarak cok tesekkurler ederim.
 
Kizimin okul secimindeki (Camp Beaumont / Hampstead) nokta atisiniz sosyal aktiviteleri, sporu ve ingilizceyi arkadasliklar ile harmanlayarak dilini gelistirmekte hatta Universite’yi Londra’da okumaya karar vermesinde cok faydali oldu. Ayni seklide esime de bos zamanlarinda yardimi olmasi icin onerdiklerinizin cok faydasini gorduk. Orada sizlerin koordinasyonunda rahat, guvenli ve profesyonelce organize edilmis bir 5 hafta gecirmek gercekten cok faydali ve rahatlatici idi.
 
Tum emekleriniz ve destekleriniz icin tesekkur eder daha farkli mecralarda yine sizinle kiziminizin egitimi icin planlamalar yapmayi dort gozle bekledigimizi hatirlatirim.
Tekrar tesekkurler Senin Gelecegin,
Selam ve sevgiler
 
OĞUZ SELÇUK / BODRUM

 
 
 
 
SENİNGELECEĞİN ile İngilizce yaz kampından kamp eğitmenlerinden biri aracılıyla tesadüfen haberdar olduk iyi ki denk gelmişiz iyi ki de oğlumuz bu kampa katılmış diyoruz. 
Çünkü; çocuklarla gençlerin kendilerindeki potansiyeli keşfetmesi, sosyalleşmesi ve evde karşılaştıkları sıkıntılarla baş etmesini sağlayan harika bir kamp deneyimi olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda çocukların normalde ilgi duymayabilecekleri yeni ilgi alanları peşinde koşmaya teşvik edecek harika bir ortam sunuldu çocuklara…Dinamik ve eğlenceli eğitimleriyle keyifli anılar biriktirerek hayat boyu unutamayacakları bir deneyim serisi kazandı oğlumuz…
 
Yapılan her etkinlikte; problem çözme yetisine sahip, analitik düşünebilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olmalarını hedefleyen bir anlayışa sahip oldukları gerek kamp sırası paylaşımlar gerek oğlumla yaptığım konuşmalar ve gerekse de kamp dönüşü oğlumun davranışların da çokça gözlemledim bunları…
 
Çocuklara ekip ruhu ve disiplinin öğretildiği, eğlenerek öğrendikleri, aktivitelerin çocukların hobilerine uygun olacak genişlikte sunulduğu, kamp koçları ve eğitmenlerinin alanlarında bilgi, birikim ve tecrübeleri açısından donanımlı olmaları ve  her şeyden önemlisi tüm bunların tamamlayıcısı kampın gerçekleştirildiği yerin her türlü tehlike oluşturacak dış etkenlerden izole edilmiş olması, son derece güvenli, doğa harikası yer olması ve bir kere ortamı teneffüs ettiğiniz de ruhunuzu adeta orada bırakacağınız asla ayrılmak istemeyeceğiniz muhteşem bir doğaya sahip olması unutulmayacak bir kamp deneyimi sunmuş oldu oğlumuza…
 
Kampın güvenli olması ve çocuğa bu hissin yansıtılması, yaş gurubuna göre kamp etkinliklerinin olması, kampın amacı ve süresi, oğlumuza kazandırdıklarıyla kampın yapıldığı bölge herşeyiyle son derece mükemmeldi, çok teşekkürler Banu Alptekin,Senin Geleceğin  Yurt dışı Eğitim Danışmanlık ve kampın hepsi birbirinden kıymetli eğitmenleri...
 
Dr.AYŞEGÜL Ö.TOPALOĞLU
Çocuk Gelişimi Uzmanı
 
 

 
Yaz tatili, çocukların her eğitim-öğretim yılının sonunda sabırsızlık ve özlemle beklediği anlardan biridir. Çocuklara dinlenmek, eğlenmek ve yeni deneyimler için benzersiz fırsatlar sunar. Ancak çocukların yaz tatilini keyifli ve verimli kılmak iyi bir planlama ve beraberinde araştırma gerektirir. Çocukların yaz boyunca hem eğlenmeleri hem de gelişimlerini doğru şekilde devam ettirebilmeleri için ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini belirlemeli ve harekete geçmeleri için onlara destek olmalıyız. 
 
Nasıl güzel bir yaz geçirilir veya yaz tatilini değerlendirmek için ne yapmalıyız sorusu her ebeveyni meşgul eden konuların başında geliyor. Bu noktada çocuğunuzla birlikte hazırlayacağınız tatil programında onun önceliklerine ve tercihlerine ağırlık vermeniz daha doğru olacaktır. Bizler çocuğumuzla birlikte bu planlamayı yaparken keyifli olmasının yanı sıra akademik gelişim açısından da doyurucu olmasına dikkat ettik ve bu noktada karşımıza “SENİN GELECEĞİN YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK İNGİLİZCE YAZ KAMPI” çıktı… 
Bu kampın öncelikli olarak doğa ve tabiat ile iç içe bir eğitim ve dinlenme fırsatı sunuşu bizleri etkileyen en önemli yönü oldu. 
 
iNGİLİZCE Akademik gelişimi destekleyici nitelikteki etkinliklerin yanı sıra sanat, spor ve eğlence dolu aktivitelerin varlığı ve bunların pek çoğunun açık havada gerçekleştirilmesini ise evlerde geçirilen uzun vakitlerin ardından çok değerli bulduğumuzu belirtmek isterim. 
 
Çocuk ve gençlerin yeni arkadaşlarıyla bir arada olması, açık havada vakit geçirmesi ve sürekli İNGİLİZCE  iletişim ve paylaşım içerisinde olması ise sosyalleşmeleri ve bu konudaki becerilerinin gelişmesi noktasında önemli bir diğer husus olarak karşımıza çıkıyor. 
 
Çocukların mutlu, keyifli ve verimli bir tatil geçirmeleri yeni döneme daha hazır ve istekli başlamaları için önemlidir. 
 
Çocukların her açıdan gelişimine önem veren bütüncül bir eğitim yaklaşımı ve doğa ile iç içe bir yaşam imkanı sunan ortamı ile “Anakamp”ın, çocukların gelişimlerini sürdürmeleri, kendilerini ve çevrelerini yeniden keşfetmeleri için iyi bir fırsat olduğunu söyleyebilirim. 
 
Çocukların merakını, yaratıcılığını, benlik saygısı ve özgüvenini ortaya çıkaracak ve  doğayı ve çevreyi koruma noktasında sorumluluklar üstlenmesini sağlayacak bir eğitim kampını hayata geçirdikleri için “SENİN GELECEĞİN” ekibine  ve Banu Alptekin'e teşekkür ediyorum. 
 
Her şey çocuklar için… 
 
Prof. Dr. Ülfet Vatansever Özbek