• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

KARİYER DANIŞMANLIĞI

 

WhatsApp Image 2020-06-16 at 19.39.56

Kariyer Danışmanımız ve Amacımız,

Yasin İKİZOĞLU Sosyoloji ve Psikoloji eğitimi almış, 20 yılı aşkın bir süredir eğitim sektöründe Türkiye’nin köklü okullarında Okul Psikolojik Danışmanı ve PDR bölüm başkanlığı, koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Çalıştığı kurumlarda Yurt Dışı Eğitim birimlerini kurmuş ve öğrencilerin kariyer yolculuklarında onlara ve ailelerine yol gösterici olmuştur. Lise giriş sınavlarında ve Üniversite giriş sınavlarına giren öğrencilere ve ailelerine eğitim danışmanlığı, kariyer danışmanlığı, tercih danışmanlığı yaparak profesyonel anlamda destek olmuştur. Ayrıca uzun yıllardır, Beyin ve Öğrenme, İnsan Kaynakları sürecinde Beyin, Algı Yönetimi, Nöromarketing, Satış ve Pazarlamada Beyin, 21.yy’da Kariyer Becerileri, Mülakat ve İşe Alım süreçleri, İletişim, Özgüven, Başarı, Ailelere çocukluk ve ergenlik konularında psikolojik yaklaşımlar içeren eğitimler vermektedir.  Halen Senin Geleceğin çatısı altında Tercih Danışmanı, Rehber Öğretmen, Eğitim Kariyer Danışmanı, Yurt içi Yurt Dışı Üniversite Danışmanı, Profesyonel Koç, Öğrenci koçu/mentoru farklı mesleki şapkaları ile öğrencilere destek olmaktadır.

Senin Geleceğin, gençlerin üniversite yaşamına farklı bir gözle bakarak gençleri hayatını ve kariyerlerini şekillendirmelerine yardımcı olmaktadır. Gençler, eğitim ve istihdam fırsatlarının farkında olmadan kariyerleri için kritik kararlar alıyorlar. Bazıları kazanacakları paraya, bazıları istihdama, bazıları ise kişisel ilgilerine göre karar veriyorlar. Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık yurt dışında yüksek öğrenim görecek öğrencilerin kariyer danışmanlığı almasını, gidilecek ülke ve üniversite için alınan danışmanlık kadar önemli olduğunu düşünmektedir. Çünkü birçok öğrenci bölümünde okumaya başladıktan sonra okuduğu bölümün kişiliğine ve becerilerine uygun olmadığını fark etmekte ve bölüm değişikliği kararı almaktadır. Bu karar değişikliği maddi kayıplardan daha önemli bir kayba, zaman kaybına neden olmaktadır.  Senin Geleceğin, Yasin İKİZOĞLU’nun uzmanlığı ve yol göstericiliği ile öğrencilere kişilik, mizaç ve kişinin değerler sitemini değerlendiren testleri yapmanın yanında, bilişsel süreçleri ele alan iki farklı test ile değerlendirme yapmaktadır.

Nörobilimin ortaya koyduğu bilimsel verileri ve öğrencinin bilişsel becerilerini meslek seçiminde ve kariyer planlamasında kullanılmaktadır. Kişilik analizi ile yapılan değerlendirme öğrencinin hangi noktalarda zorlanacağına dair bilimsel verileri sunmaktadır. Tüm bu testlerin değerlendirilmesi öğrenci ve aileye özel olarak ayrılan görüşme saatlerinde ve öğrenci yurtdışına gitmeden önce yapılmaktadır. Bu sayede öğrencinin mutsuz olacağı mesleği seçme riski ortadan kalkmaktadır.

Yurtdışında ne okunacağı kararı en az  yurt dışında üniversite okuma kararı kadar önemlidir. Öğrenci sevdiği ama okurken akademik anlamda zorlanacağı bir bölümü seçmemelidir ya da tam tersi akademik anlamda yapmakta zorlanmadığı ancak okurken hiç mutlu olmadığı bir bölümümü seçmemelidir. Kariyer danışmanlığı süreci tüm bu sorunların ortaya çıkmadan önce öğrenciyi hedefine sağlıklı bir şekilde götüren süreçtir. İşte tüm bu hizmetler Senin Geleceğinin tecrübesi ve ile sunulmaktadır. Doğru ülke, doğru üniversite, doğru bölüm, doğru meslek seçimi = mutlu ve başarılı öğrenci.