• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

İngiltere Yüksek Lisans

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak bir ayrıcalıktır. İngilteredeki üniversiteler dünyanın en tanınmış, üst sıralarda yer alan, kaliteli eğitimi ve kültürel çeşitliliği ile rakipsizdir. Üniversitelerin bir çoğu ingiliz hükümeti tarafından desteklenmekte ve denetlenmektedir.

Yüksek lisans ve doktora programlarına yılın istediğiniz zamanında başvurabilme imkanına sahipsiniz. İngiltere’de yüksek lisans yapmanız için mecbur kılınan IELTS veya TOEFL dil yeterlilik sınavlarından üniversitelerin belirlediği skorları almanız gerekmektedir. GPA (not ortalamanızın) 2.5 ve üzeri olması beklenmektedir. Bazı dersler ve programlar, iş deneyimi, başvuruyla yazılı çalışmanın sunulması veya belirli bir konunun daha önceki çalışması gibi ek giriş koşullarına sahiptir.

 

İngiltere, ingilizcenin anavatanı olmasından dolayı mükemmel bir dil eğitimi alabilmeniz için ideal bir seçimdir. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi genellikle 1 yıl sürmektedir. Eğitim maliyeti yaklaşık 6000 GBP ile 15.000 GBP arasındadır. Yüksek lisans eğitimi alırken aynı zamanda haftada 20 saat çalışma izninede sahip olacaksınız.

 

Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim olarak Ders Ağırlıklı Master programları (MA, MSc, MBA, MEd, MLit, Meng, Araştırma ağırlıklı Master programları(MPhil) LLM), Doktora programları (PhD veya DPhil) , Lisansüstü Diploma programları ( Pg Cert, Pg Dip ) ve MBA konusunda size üniversite başvuru, konaklama, vize ve diğer konularda akademik danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

İngiltere’de yüksek lisans eğitiminin avantajları

İngilizce dilinin anavatanında eğitim almanız.

Yüksek lisans eğitiminin 1 yıl olmasının yanında maliyet açısındanda uygun olması.

Dünyanın en kaliteli ve prestijli üniversitesinde eğitim alma imkanı.

Türkiye ile İngiltere arasındaki mesafenin kısa olması.

Uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanızın olacağı ingiltere’de yüksek lisans eğitimi almanız için güçlü sebeplerdendir.