• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Almanya Yüksek Lisans

Almanya’da yüksek lisans eğitimini tercih etmenizdeki en büyük sebeplerden biride üniversitelerin kaliteli eğitimi ve ücretsiz olmasıdır. Üniversitelerin ücretsiz olmasının sebebi devlet tarafından finanse edilmesidir. Bazı üniversitelerde yüksek lisans eğitimi için 300 Euro ile 500 Euro arasında yıllık harç ücreti talep edilmektedir.

 

Almanya’da yüksek lisans yapabilmeniz için üniversite mezunu veya mezun adayı olmanız gerekmektedir. Lisans ortalama notunuzun 2.70 yada üzerinde olması koşulu bulunmaktadır. Hangi Lisans bölümünden mezun olduysanız, Almanya’da başvurduğunuz yüksek lisans bölümünüzünde aynı olması gerekmektedir. Farklı bir alan için başvuru yaptığınızda kabul görmeyeceksiniz. Başvuru yaparken özellikle iyi niyet ve referans mektuplarınızın çok iyi seviyede olmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek lisans eğitiminiz için TESTDAF sınav skorunuzun belgelerine sahip olmalısınız. Dil yeterlilik belgeniz bulunmuyorsa veya belirlenen sınav skoruna ulaşamadıysanız ilk yapmanız gereken dil eğitimi almanızdır.

 

Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim olarak Almanya’da yüksek lisans eğitimi konusunda üniversite seçimini ve başvurunuzda, konaklama, vize gibi ihtiyaç duyacağınız bir çok alanda akademik danışmanlık hizmeti vererek sizin yanınızda olacağız.