• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

İtalya Üniversite Eğitimi

Tarih Sanat, Mimari ve moda ile ilgili Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin vaz geçilmez tercihi olan İtalya Üniversiteleri, turistleri ve yabancı öğrencileri ülkenin samimi ve sıcak kanlı insanları ile kendine hayran bırakıyor. Birçok öğrencinin eğitim almak için tercih ettiği italya’nın devlet Üniversitelerinde ücretsiz veya uygun maliyette eğitim imkanları oldukça popülerdir.

 

İtalya Üniversitelerinde Eğitim ve Burs Programları

Son yıllarda uluslararsı eğitim için italyada öğrenci sayısı gitgide artmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise devlet üniversitelerinden burs ve düşük maliyetli eğitim sunulmasıyla birlikte 3 yılda tamamlanan lisan süresidir. Eğitim dili italyanca ve ingilizcedir.Üniversiteyi italya’da okumak istiyorsanız lise diplomanızın olması yeterlidir. İtalya’da Tıp okumak isterseniz, ülkenin ön gördüğü şartlara uygunlugunuza bakılarak 1000 Euro ödeyerek ingilizce olarak okuma şansını yakalayabilirsiniz. IMAT adı verilen sınavı kazanmanız akabinde 1 hafta içerisinde kayıt işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Devlet üniversitelerinde italyanca ve ingilizce eğitim alma şansınız var. Dil yeterliliğinize göre uygun bir okul seçimi yapabilirsiniz. Eğer dil yeterliliğiniz yok ise sizin için uygun dil okuluna giderek üniversite eğitiminiz öncesi hazırlık yapma şansınız vardır.

İngilizce yeterliliğine sahip olduğunuzu TOEFL veya IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlara girerek belgelemelisiniz. İtalyanca eğitim almak isteyen öğrenciler ise CILS adındaki İtalyan Kültür Merkezinde yapılan yazılı ve sözlü sınavlara katılım sağlamanız gereklidir. Bu sınavdaki düzeyiniz B2 olmalıdır.

 

Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzman kadrosu ile İtalya üniversite yerleştirmeleri, dil yeterliliği bulunmayan öğrencilerin üniversite eğitimi öncesi dil okulu kayıt işlemlerini, vize başvurusu, uçuş organizasyonu, dil eğitimi sonrası üniversite kesin kayıt işlemlerini, konaklama, karşılama yani öğrencilerimizin  ihtiyaç duyduğu tüm aşamalarda gerekli desteği vermektedir.

 

İtalya Üniversite Seçenekleri

Bocconi Üniversitesi

Turin Üniversitesi

Milan Üniversitesi

Bologna Üniversitesi

Politecnico di Milano

Roma Tre Üniversitesi

NABA Üniversitesi

Roma la Sapienza Üniversitesi

Cattolica Üniversitesi