• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Macaristan Üniversite Eğitimi

Macaristan, 2004 yılında Avrupa Birliğine tam üyeliğiyle Macaristan üniversitelerinindeki gelişimlerde en yüksek standartlara ulaşmıştır. Macaristan, bilim adamlarının, sanat ve edebiyatçılarının Nobel Ödülü almalarıyla başarılarının ispatını yapmıştır. Yani Macaristan üniversiteleri eğitim ve kültür bakımından oldukça başarılı ve güçlüdür. Macaristan’da üniversite okumak istiyorsanız doğru yoldasınız.Macaristan’da üniversite okumanın maliyetleri diğer ülkelere göre daha ekonomik olmasından dolayı ülkemizdeki bir çok öğrencinin tercih sebebi olmaktadır.Macaristan’da Eğitim için herhangi bir sınava tabi olmamakla birlikte lise diplomanız ile istediğiniz Macaristan üniversitesine kayıt yapabilirsiniz.YÖK tarafından onaylı diplomanız ile Türkiyede ve bir çok ülkede mesleğinizi yapabileceksiniz.Macaristanda alacağınız eğitim dili ingilizce’dir. Eğitim süresince ve sosyal yaşamınızda kullanacağınız dilin ingilizce olmasından dolayı, mezun olduğunuzda ingilizceyi anadil seviyesinde konuşabileceksiniz.

 

Macaristan’da üniversite okumanız, Türkiyedeki vakıf üniversitelerinden daha ekonomik olması ve uluslararası diplomaya sahip olacagınız avantajınıda düşününce çok daha dogru bir karar vermişolacaksınız.Macaristan eğitim dönemi Eylül ayı olmasına ragmen ikinci dönem eğitim süresi olan Şubat ayındaki başvurularıda değerlendirmeye alabilmektedir.

Macaristanda Üniversite Burs imkanı

Macaristan hükümeti, ülkede eğitim almak isteyen yabancı öğrencilerin teşvik etmek için ilk olarak2013 yılı itibariyle Devlet Burs programı uygulamasına başlamıştır.Bu yıl (2018-2019) 4.100 öğrenci Macaristan’da Üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitmi için devlet bursu almaya hak kazanmıştır. 2019-2020 yılı eğitim süresi içerisinde 5000’den fazla yabancı öğrenci Macaristan devlet bursu desteğinden faydalanarak eğitime başlayacaktır.

Macaristan Devlet Bursu: karşılıksız eğitim ücreti, sağlık sigortası, konaklama ve aylık cep harçlığı içeriğine sahiptir. Başvurular Tamamen Elektronik ortamda yapılmaktadır. Eksiksiz olarak tüm belgelerin temin edilip elektronik ortamda başvuru işleminin gerçekleştirilmesi ile değerlendirmeye alınmaktadır.

Başvuru için sistemin linki aşağıdaki gibidir;

https://apply.stipendiumhungaricum.hu/

 

Macaristan’ da konaklama

Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim danışmanlık olarak, sizin için en konforlu, en az maliyetlerde hızlı ve güvenilir konaklama planlamaları konusunda seçenekler sunuyoruz.Üniversite yurtları, özel yurtlar, hostel, residance veya ev kiralama seçenekleriniz mevcuttur.

 

Macaristan Üniversite Seçenekleri

  PECS ÜNİVERSİTESİ

  METROPOLİTAN ÜNİVERSİTESİ

  SZEGED ÜNİVERSİTESİ

  BUDAPEŞTE CORVİNUS ÜNİVERSİTESİ

  BUDAPEŞTE METROPOLİTAN

  BUDAPEŞTE TEKNOLOJİ VE EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ

  DUNAUJVAROS ÜNİVERSİTESİ

  DEBRECEN ÜNİVERSİTESİ