• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Master/Yüksek Lisans

Yurdışında yüksek lisans okumak aynı meslekten mezun olduğunuz binlerce kişi arasından size ayırarak iş dünyasında daha nitelikli, yüksek statü, tercih edilir bir kişi yapmasıyla birlikte mesleğinizin daha profesyonellikte icra etmenizi sağlayacaktır.

 

Yurtdışında Yüksek Lisans Şartları

Yurtdışında yüksek lisans için istenilen şartlar hemen hemen bir çok ülkede aynıdır. İngiltere, Amerika, Avustralya ve Kanada’da istenilen özelliklerin yükümlülükleri daha ağır olabilmektedir.

Bazı ülkeler özellikle IELTS veya TOEFL dil sınavlarının haricinde GRE ve GMAT gibi yeterlilik sınavlarınında sonuçlarını talep etmektedirler. Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan, Almanya, Polonya gibi ülkeler yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerden sadece dil yeterlilik belgelerini isterler.

 

Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi Fiyatları

Yurtdışında yüksek lisans fiyatları ülkelere gore değişiklik göstermektedir. Almanya’da yüksek lisans ücretsizken, Avusturya’daki üniversitelerde ise yıllık 1500 Euro olabilmektedir. Master eğitiminizi bu fiyatlandırmalara göre seçmeniz daha doğru olacaktır.

 

Yüksek Lisans eğitimi için sayfamızdaki Amerika’da Yüksek Lisans, Kanada’da Yüksek Lisans, Macaristan’da Yüksek Lisans, İngiltere’de Yüksek Lisans, Almanya’da Yüksek Lisans, Güney Kore’de Yüksek Lisans konularımızı inceleyebilirsiniz.