• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

İngiltere Lise Eğitimi

İngiltere’de lise eğitimi disiplin ve modern eğitim anlayişi prensibinden dolayi bir çok ailenin tercihidir.

İngiltere’de 4 tip lise vardır.

Özel lise Hazırlık okulları (Prep Schools); öğrenciyi lise eğitimi için hazırlayan ve hükümet tarafından desteklenerek düzenli periyotlarda denetlenen okullardır. Karma, kız ve erkek olarak faaliyet gösteren yatılı olan okullardır.

 

Özel Gündüz ve Yatılı Lise (independent School): Devlet desteği olmaksızın kendi imkanları ile kurulmuş olan okullardır. Özel okullara gore küçük sınıflarda geniş ders müfredatına sahip olan okullardır. İngiliz Hükümeti ve Bağımsız okullar birliği tarafından düzenli olarak denetlenirler.

 

Devlet Kolejleri (Sixth Form Colleges) : 16-19 yaşındaki lise öğrencileri için eğitim programları sunan, İngiliz Hükümeti tarafından maddi desteklenen ve kaliteli eğitim sistemlerine sahip devlet denetiminde olan okullardır. Sixth Form Colleges yüksek üniversite yerleştime kalite oranları ve geniş müfredatları ile ön planda olan okullardandır.

 

Gündüz ve Yatılı Devlet Liseleri: Kaliteli eğitim ve geniş müfredatları ile ingiliz hükümetinin maddi desteğinde olan ayrıca hükümet tarafından denetlenen okullardır. Ekonomik olan Avrupa Birliği ülkelerinin öğrencilerini Kabul eden okullardır. Türk Vatandaşı olan öğrencilerin katılımlarını kabul etmezler.

 

 İngiltere’de Lise okumak isteyen öğrencilerin dil yeterlilik seviyelerine ulaşmaları için öncelikle hazırlık okullarında ön eğitim alarak okullara kabulleri gerçekleştirilmektedir.

Modern ve kaliteli eğitim sistemiyle geleceğinizin kapılarını uluslararası olarak açabilmeniz için ingiltere’de lise eğitimi uygun bir seçenektir.

İngiltere’de okumak isteyen öğrencilerimiz için Türkiye’de ve Londra’daki eğitim temsilcilerimiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda size üniversite öncesi doğru lise eğitimi alabilmeniz için rehberlik etmektedir.

Bu konuda Senin Geleceğin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık firması olarak her an yanınızdayız.