• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Macaristan Yüksek Lisans

Macaristan’da yüksek lisans eğitimi alanında uluslararası bir üne sahiptir. Macaristan’da yüksek lisans eğitimini uygun bütçelerle alabilirsiniz. Almış olduğunuz eğitimin sonunda Avrupa Birliğinde geçerliliği olan bir diplomaya sahip olacaksınız. Macaristan güvenilir olan 20 ülke içerisindedir. Genel dili macarca’dır. Başkenti olan Budapeşte’de ingilizce konuşulduğunuda duymanız mümkündür. Macaristan'da uygulamalı bilimler içeren küçük üniversitelerden en iyi araştırma üniversitelerine kadar 66 yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır.

 

Macaristan çok fazla sayıda bilim insanı yetiştiren bir ülkedir. Bunlardan 14'ü Nobel ödülü kazanmıştır. Dünya'da ilk 1000 üniversite de 7 Macar üniversitesi yer almaktadır. Budapeşte Teknik Üniversitesi, Debrecen, Peçs, Corvinus, Semmel Veis bunlardan bazılarıdır.

 

Budapest Metropolitan University(5 Masters): Budapeşte Metropolitan üniversitesinde ünlü akademisyenlere ek olarak üst düzey iş dünyası uzmanları da eğitim kadrosunda yer almaktadır. Medya, Sinema, tasarım ve fotografçılık gibi bir çok bölüm üniversite bünyesinde bulunmaktadır. Üniversitede canlı bir üniversite yaşamı bulunmaktadır. Kayak kampları, geziler, fotograf klubü gibi bir çok aktivitesi bulunmaktadır.

 

Yüksek lisans (Master) Bölümleri

Communication and Media Studies – İletişim ve Medya

Graphic Design – Grafik Tasarım

Business Development – İş Geliştirme

Management and Leadership– Yönetim ve Liderlik

Tourism Management– Turizm İşletmeciliği

 

Budapest University of Technology and Economics(19 Masters): Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi üniversitesi ülkenin en iyi üniversitelerinden biri olup bir çok ünlü bilim adamı yetiştirmiştir. Hollywood'un mucidi olan Dennis Gábor, 1971'de Nobel Fizik Ödülüne, 1994'te Kimya Nobel Ödülüne layık görüldü. Günümüzde 110 bölüm, 1100 öğretim görevlisi, 400 araştırma görevlisi bulunmaktadır.

 

Yüksek lisans (Master) Bölümleri

Civil engineering-İnşaat Mühendisliği – 4 sömestr

Chemical Engineering- Kimya mühendisliği- 4 sömestr

Elektrik Mühendisliği ve Bilişim (Electrical Engineering and Informatics) -4 sömestr

Makine Mühendisliği -4 sömestr

Mimarlık (Architecture) -4 sömestr

Business & Management -4 sömestr

 

Corvinus University of Budapest(13 Masters): 14.000'den fazla öğrencisi olan, Budapeşte'de bulunan Corvinus Universitesi işletme, ekonomi, tarım ve sosyal bilimler alanında fakülteleri bulunmaktadır.

 

Business Administration (MBA full-time) – 4 sömestr

International Economy and Business Uluslararası İktisat ve İşletme) –4 sömestr

Food Safety and Quality (Gıda Güvenliği ve Kalite) -4 sömestr

International Economy and Business Uluslararası İktisat ve İşletme) – 4 sömestr

Landscape Architecture – 4 sömestr

Food Science and Technology Engineering (Gıda Bilimi ve TeknolojisiMühendisliği) – 4 sömestr

Eötvös Loránd University(34 Masters)

International Business School(6 Masters)

 

Budapest Business School (3 Masters): 2010 yılında yüksek öğretim kalite ödülünü kazanmıştır. Geniş uluslararası ilişkilere sahip bir yüksek öğretim kurumudur.

 

Yüksek lisans bölümleri;

Business & Management

Tourism Management

International Relations