• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Polonya Üniversite Eğitimi

Polonya’da üniversite eğitimi, hızlı büyüyen ekonomisi ve genç nüfusa sahip olmasından dolayı bir çok yabancı öğrencinin tercih ettiği popular ülkelerden biri haline gelmiştir. Polonyada eğitim dili ingilizce ve maliyetlerin oldukça ekonomik olmasıda bir çok öğrenci için avantajlı hale gelmektedir. Polonya’da üniversite eğitimi almak için lisedeki dersleriniz, başarılarınız, dil yeterliliğinize gore Kabul edilmektedir. Polonya üniversitelerinin eğitim süresi 3 yıldır. Tıp, diş hekimliği ve mühendislik gibi bölümlerin eğitim süreleri 4-5-6 yıl olarak sürmektedir. Polonyada üniversite eğitimi almak için Türkiye’deki üniversite sınavına girmek veya herhangi bir üniversiteye yerleşim yapma mecburiyeti bulunmamaktadır. Bu durum yüksek öğretim başvuruları için geçerli değildir.

Polonya’da üniversite okumadan once eğer dil yeterliliğiniz yok ise öncelikle dil okuluna giderek yeterlilik seviyesine ulaşmanız gerekmektedir.Polonyada aldığınız eğitim sonunda sahip olacağınız YÖK onaylı diplomanız ile istediğiniz ülkedemesleğinizi yapma şansınız var.Türkiye’deki üniversite eğitim maliyetlerine göre Polonya’da üniversite eğitim maliyetleri, ayrıca yaşam ve konaklama daha ekonomik olduğundan bir çok öğrenci uluslararasıgeçerliliği olan diplomasına kavuşmak için Polonya’ da eğitim almayı tercih etmektedir. Sahipolacağınız diploma ile AB vatandaşı olma şansının kapılarınıda açmış olacaksınız.Eğitim almanız ile birlikte yaşamınızı bu süreçte geçireceğiniz ülkenin kültürel zenginliğe ve vizyonuna sahip olabilirsiniz. Polonya’da eğitim alırken Schengen vizeniz ile tüm avrupayı özgürce dolaşma imkanına da ulaşacaksınız.

Polonya’da konaklama seçenekleri nedir?

Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim danışmanlık olarak, Polonya’da sizin için en konforlu, en azmaliyetlerde hızlı ve güvenilir konaklama planlamaları konusunda seçenekler sunuyoruz.Üniversite yurtları, özel yurtlar, hostel, residance veya ev kiralama seçenekleriniz mevcuttur.Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzman kadromuz ile Okumak istediğiniz Okulunuzu, Meslekbölümünüzü, dil okulu kayıt işlemlerinizi, vize başvurunuzu, Üniversite kesin kayıt işlemlerinizi,konaklama, uçuş transferinizi ve karşılama ile ilgili planlamalarınız esnasında yanınızda olarak destek veriyoruz.

 

Polonya Üniversite Seçenekleri

  VARŞOVA ÜNİVERSİTESİ

  VARŞOVA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  JAGİELLONİAN ÜNİVERSİTESİ

  LODZ ÜNİVERSİTESİ

  NİCOLAUS COPERNİCUS ÜNİVERSİTESİ

  WROCLAW ÜNİVERSİTESİ

  LUBLİN TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ