• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Ukrayna'da Üniversite Okumak

Ukrayna’da üniversite eğitimi, yaşam maliyetlerinin ekonomik olması, YÖK ve AB tarafından alınan diplomanın denklik olarak Kabul edilmesi ile bir çok öğrencinin tercih seçenekleri arasında yer almaktadır.

Ukraynanın eğitim dili ağırlıklı olarak Rusçadır. Bazı üniversitelerde Tıp ve Eczacılık bölümlerinde ingilizce ve 4 yıl süre ile eğitim verilebilmektedir. Ukrayna’da eğitim almadan önce hazırlık ve dil yeterliliği eğitimi almanız gerekir. Dil eğitimi sonrası alacağınız sertifika tüm üniversitelerde geçerli görülmektedir. Dil eğitimi sonrası sınavsız istediğiniz üniversitede istediğiniz bölümü tercih ederek hayalini kurduğunuz mesleğe bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Ukrayna’da üniversite okuyabilmeniz için başvurunuzda lise diplomanız, sağlık raporunuz, transkriptiniz, Nüfus cuzdanı örneği (Formül A), Pasaportunuz, sabıka kaydınız, vesikalık fotoğraf, gidiş-dönüş uçak biletiniz ve tüm belgelerinin rusça çevirileri ve bazı evraklarında apostil gereklidir.

Ukrayna'da Üniversite Fiyatları

Ukrayna’da üniversite eğitimi Türkiye’den daha ekonomik olması pek çok öğrenci için cazip gelmektedir. Ukrayna’da Eğitim, konaklama ve okul harçları dahil 2500 $ - 3500$ arasındadır. Seçmiş olduğunuz üniversite ve bölümlere gore eğitim maliyeti değişiklik göstermektedir. 

Ukrayna’da eğitim almanızın size bir çok avantajları nelerdir?

Diplomanız Hem Avrupada hemde Türkiyede tanınması Ukraynaca ve Rusça Dillerini öğrenme imkanı Eğitim ve sosyal yaşam maliyetleri düşük olması Çok uluslu öğrenci profile sayesinde geniş arkadaş networküne sahip olabilme. 

Ukrayna’da Üniversite Ücretleri:

Tıp Fakültesi 3500 $

Diş Hekimliği 3500 $

Eczacılık 3500 $

Uçak Mühendisliği 3250 -2300 $

Otomotiv Mühendisliği 2300 $

 

Ukrayna Üniversiteleri

*Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi (TARAS SHEVCHENKO NATIONAL UNIVERSITY OF KYIV)

*Kiev Politeknik Üniversitesi

*Kiev Havacılık Üniversitesi

*Odessa Politeknik Üniversitesi

*Odessa Tıp Üniversitesi

*Odessa Denizcilik Üniversitesi Akademisi

*Odessa Yapı ve Mimarlık Üniversitesi

*Odessa Güzel Sanatlar Üniversitesi

Yurtdışı Eğitimleri Hakkında Bilgi İstiyorum Formu

Adınız Soyadınız

Telefon

Email

Eğitim Almak İstediğiniz Ülkeyi Seçiniz

Yurtdışında Hangi, Eğitimi İstiyorsunuz

Yurtdışında Eğitim ile ilgili Mesajınız