• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Polonya'da Üniversite Eğitimi Almak

Polonya’da üniversite eğitimi, hızlı büyüyen ekonomisi ve genç nüfusa sahip olmasından dolayı bir çok yabancı öğrencinin tercih ettiği popular ülkelerden biri haline gelmiştir. Polonyada eğitim dili ingilizce ve maliyetlerin oldukça ekonomik olmasıda bir çok öğrenci için avantajlı hale gelmektedir. Polonya’da üniversite eğitimi almak için lisedeki dersleriniz, başarılarınız, dil yeterliliğinize gore Kabul edilmektedir. Polonya üniversitelerinin eğitim süresi 3 yıldır. Tıp, diş hekimliği ve mühendislik gibi bölümlerin eğitim süreleri 4-5-6 yıl olarak sürmektedir.

Polonyada üniversite eğitimi almak için Türkiye’deki üniversite sınavına girmek veya herhangi bir üniversiteye yerleşim yapma mecburiyeti bulunmamaktadır. Bu durum yüksek öğretim başvuruları için geçerli değildir. Polonya’da üniversite okumadan once eğer dil yeterliliğiniz yok ise öncelikle dil okuluna giderek yeterlilik seviyesine ulaşmanız gerekmektedir. Polonyada aldığınız eğitim sonunda sahip olacağınız YÖK onaylı diplomanız ile istediğiniz ülkede mesleğinizi yapma şansınız var.Türkiye’deki üniversite eğitim maliyetlerine göre Polonya’da üniversite eğitim maliyetleri, ayrıca yaşam ve konaklama daha ekonomik olduğundan bir çok öğrenci uluslararası geçerliliği olan diplomasına kavuşmak için Polonya’ da eğitim almayı tercih etmektedir. Sahip olacağınız diploma ile AB vatandaşı olma şansının kapılarınıda açmış olacaksınız. Eğitim almanız ile birlikte yaşamınızı bu süreçte geçireceğiniz ülkenin kültürel zenginliğe ve vizyonuna sahip olabilirsiniz. Polonya’da eğitim alırken Schengen vizeniz ile tüm avrupayı özgürce dolaşma imkanına da ulaşacaksınız.

Polonya'da Üniversite ücretleri yıllık 2000-6000 Euro arasındadır.

Polonya’da Üniversite Okurken konaklama

Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim danışmanlık olarak, polonya’da sizin için en konforlu, en az maliyetlerde hızlı ve güvenilir konaklama planlamaları konusunda seçenekler sunuyoruz. Üniversite yurtları, özel yurtlar, hostel, residance veya ev kiralama seçenekleriniz mevcuttur. Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzman kadromuz ile Okumak istediğiniz Okulunuzu, Meslek bölümünüzü, dil okulu kayıt işlemlerinizi, vize başvurunuzu, Üniversite kesin kayıt işlemlerinizi, konaklama, uçuş transferinizi ve karşılama ile ilgili planlamalarınız esnasında yanınızda olarak destek veriyoruz.

 Polonya Üniversiteleri

  • Varşova üniversitesi
  • Varşova teknik üniversitesi
  • Jagiellonian üniversitesi
  • Lodz üniversitesi
  • Nicolaus copernicus üniversitesi
  • Wroclaw üniversitesi
  • Lublin teknoloji üniversitesi

Yurtdışı Eğitimleri Hakkında Bilgi İstiyorum Formu

Adınız Soyadınız

Telefon

Email

Eğitim Almak İstediğiniz Ülkeyi Seçiniz

Yurtdışında Hangi, Eğitimi İstiyorsunuz

Yurtdışında Eğitim ile ilgili Mesajınız