Senin Geleceğin

Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Macaristan Yüksek Lisans

Macaristan 2007 yılından beri Schengen bölgesinin bir üyesidir. Macaristan orta Avrupa'da yer almaktadır. Ülkenin başkenti olan Budapeşte aynı zamanda Macar üniversiteleri yüksek lisans alanında uluslararası üne sahiptir. Macaristan'da yüksek lisans eğitimi alarak makul ücretlerle Avrupa Birliğinde geçerliliği olan bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Resmi istatistiklere göre Macaristan dünyada ki en güvenilir 20 ülke arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Macaristan konum itibari ile Avrupa'n ın merkezi denilebilecek bir konuma yer almaktadır. Bu da size sahip olduğunuz Schengen vizesi ile Avrupa'yı rahatça dolaşma imkanı verecektir. Macaristan her yıl 10 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği dünyanın en çok ziyaret edilen 30 ülkesinden biridir. Macaristan sınırı Avusturya, Slovakya, Ukrayna, Romanya, Slovenya ve Sırbistan'dır. Çoğu kişi Macarca konuşmaktadır. Fakat başkent Budapeşte'de İngilizce'yi de duymak mümkündür. Para birimi Forint olup ülkede Euro'da işlem görmektedir. Macaristan sayısız dünya mirası olarak kabul edilen keşfedilecek bir çok yere sahiptir. Ülkenin zengin bir kültürel yaşantısı ve gelenekleri bulunmaktadır. Macaristan'da uygulamalı bilimler içeren küçük üniversitelerden en iyi araştırma üniversitelerine kadar 66 yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır.

Macaristan çok fazla sayıda bilim insanı yetiştiren bir ülkedir. Bunlardan 13'ü Nobel ödülü kazanmıştır. Dünya'da ilk 1000 üniversite de 7 Macar üniversitesi yer almaktadır. Budapeşte Teknik Üniversitesi, Debrecen, Peçs, Corvinus, Semmel Veis bunlardan bazılarıdır.

 

 • Budapest Metropolitan University(5 Masters): Budapeşte Metropolitan üniversitesinde ünlü akademisyenlere ek olarak üst düzey iş dünyası uzmanları da eğitim kadrosunda yer almaktadır. Medya, Sinema, tasarım ve fotografçılık gibi bir çok bölüm üniversite bünyesinde bulunmaktadır. Üniversitede canlı bir üniversite yaşamı bulunmaktadır. Kayak kampları, geziler, fotograf klubü gibi bir çok aktivitesi bulunmaktadır.

Yüksek lisans (Master) Bölümleri

 1. Communication and Media Studies – İletişim ve Medya

 2. Graphic Design – Grafik Tasarım

 3. Business Development – İş Geliştirme

 4. Management and Leadership– Yönetim ve Liderlik

 5. Tourism Management– Turizm İşletmeciliği

 • Budapest University of Technology and Economics(19 Masters): Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi üniversitesi ülkenin en iyi üniversitelerinden biri olup bir çok ünlü bilim adamı yetiştirmiştir. Hollywood'un mucidi olan Dennis Gábor, 1971'de Nobel Fizik Ödülüne, 1994'te Kimya Nobel Ödülüne layık görüldü. Günümüzde 110 bölüm, 1100 öğretim görevlisi, 400 araştırma görevlisi bulunmaktadır.

Yüksek lisans (Master) Bölümleri

 1. Civil engineering-İnşaat Mühendisliği – 4 sömestr

 2. Chemical Engineering- Kimya mühendisliği- 4 sömestr

 3. Elektrik Mühendisliği ve Bilişim (Electrical Engineering and Informatics) -4 sömestr

 4. Makine Mühendisliği -4 sömestr

 5. Mimarlık (Architecture) -4 sömestr

 6. Business & Management -4 sömestr

 • Corvinus University of Budapest(13 Masters): 14.000'den fazla öğrencisi olan, Budapeşte'de bulunan Corvinus Universitesi işletme, ekonomi, tarım ve sosyal bilimler alanında fakülteleri bulunmaktadır.

 1. Business Administration (MBA full-time) – 4 sömestr

 2. International Economy and Business Uluslararası İktisat ve İşletme) –4 sömestr

 3. Food Safety and Quality (Gıda Güvenliği ve Kalite) -4 sömestr

 4. International Economy and Business Uluslararası İktisat ve İşletme) – 4 sömestr

 5. Landscape Architecture – 4 sömestr

 6. Food Science and Technology Engineering (Gıda Bilimi ve TeknolojisiMühendisliği)  – 4 sömestr  

  Yüksek lisans bölümleri;

  1. Business & Management

  2. Tourism Management

  3. International Relations