Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

LİSE YERLEŞTİRMELERİMİZ

​Sürekli değişen eğitim sistemimiz, yabancı dile olan ihtiyacımız her yıl daha fazla ailenin çocuklarını yurtdışında lise okumaları için göndermesine neden olmaktadır.

Öncelikle üniversiteye geçiş daha kolay olacağı için en azından son 1-2 yılı yurt dışında okumak öğrencilere kolaylık sağlamaktadır. Ortama alışmak, sistemi yaşamak, üniversite seçimlerini okulları görerek ve bilgi edinerek yapmak çok daha sağlıklı olacaktır.

Yeni üniversite yerleştirme kurallarımıza göre 3 yıl yurtdışında okuyan lise öğrencileri , mezun olduklarında Türkiye’ye dönmek ve üniversite eğitimlerine Türkiye’de devam etmek istemeleri durumunda başvurularını direk gitmek istedikleri üniversiteye yapacaklar ve kabul edildikleri durumda kayıt hakkı elde edeceklerdir. Bu kural da yurtdışında lise okuma talebini arttırmaktadır.

Yurtdışında lise okumak için hangi dilde okuyacağına karar veren bir öğrenci öncelikle o dilde yeterliliğini ya da seviyesini belirten resmi sonucu belgelemelidir. İngiltere için IELTS, Amerika için TOEFL, Almanya için TESTDAF, İspanya için SELECTIVIDAD gibi sınavlar uygulanmaktadır.

Dil yeterliliği olmayan öğrenciler ise okullar tarafından kurs ve ekstra derslerle yetiştirilmektedir.

Yurt Dışı Lise yerleştirme hizmeti için öğrencilerden herhangi bir danışmanlık ücreti alınmamaktadır.