Senin Geleceğin

Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Kanada 'da Üniversite Eğitimi

Amerika'nın kuzey komşusu olan Kanada'da üniversite eğitimi almak öğrenciler açısından bir çok avantaj sağlamaktadır. Hem ülkenin resmi dili olan İngilizce ve Fransızca'ya hakim olmalarını sağlayacak hem de yaşam standartları üst seviyede olan bir ülkede okumanın rahatlığını yaşayacaklar. Eğitim sistemi Amerika'ya benzediği gibi yaşam giderleri İngiltere ve Amerika'ya göre çok daha uygundur. Bunun yanı sıra öğrencilere tüm akademik yıl boyunca haftada 20(yirmi) saat, yaz tatillerinde ise tüm gün çalışma izni verilmektedir.

Kanada'da eğitim yılı Eylül ayında başlayıp Mayıs ayında biter fakat bazı üniversitelerde Ocak ayında'da eğitime başlamak mümkündür. Her üniversitenin ve her bölümün kendi bünyesinde öğrenci kabul şartları değişmekte olup çoğunlukla, lise diploması ve transkript, ingilizce veya Fransızca dil yeterliliğini gösterir belge istenmektedir. (IELTS, TOEFL) Bazı üniversiteler öğrencileri kendi hazırlamış oldukları dil sınavına tabi tutmaktadır.

Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzman kadrosuyla okul ve bölüm seçimi, okul başvurusunda evrakların üniversitelerin istemiş olduğu standartlara göre eksiksiz hazırlanması, vize işlemleri, konaklama ayarlanması, uçuş organizasyonu ve dilenirse havaalanı karşılamaya kadar tüm aşamalarda öğrencilerine destek olmaktadır.

Neden Kanada;

*Ülkenin resmi dili olan İngilizce ve Fransızca'ya hakim olma avantajının olması.

*Kanada'da eğitim alan öğrencilerin eğitim sonrası tamamladıkları eğitim programının süresine göre 1 ile 3 yıl arası çalışma izni alabilmektedirler.

*Üniversite başvurularında sınav koşulunun olmaması.

*Yüksek standartlara sahip bir ülkede yaşama imkanı kazanmış olmak.

*Yaşam giderlerinin diğer gelişmiş ülkelere göre daha uygun olması.

*Öğrencilerin eğitimlerine devam ederken part-time çalışma imkanına da sahip olması, yaz tatillerinde ise tüm gün çalışma izni verilmektedir.

*Kanada bir göçmen ülkesidir. Bu nedenle daha misafirperver bir çevrede eğitim almak söz konusudur.

 

Kanada'da eğitim almanın maliyeti;

*Üniversite maliyetleri tercih edilecek okula ve bölüme göre değişmekle birlikte          8.500-20.000 CAD arasında değişmektedir.

*Eğitim alacağınız eyalete şehre göre bu değişmektedir. Kampüs yurt konaklaması düşünmeniz durumunda 250 CAD-450 CAD arası olarak düşünebilirsiniz.

*Özel yurt konaklaması düşünmeniz durumunda bu tutar odaların fiziki şartlarına, kalınacak kişi sayısına göre değişmekle birlikte 500-1100 CAD arasında değişmektedir.

*Ulaşım sehir içi kartlarla aylık 100 CAD'a sağlanmaktadır