Senin Geleceğin

Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

İtalya'da Üniversite Eğitimi

Son yılların en popüler ülkelerinden biri de  İtalya. Üniversitelerin bölümleri Türk öğrencilerin izdihamına uğradı da diyebiliriz. Özel okullarda öğrencilere sorduğunuzda hemen italya'da okumak istiyorum cevabını alıyorsunuz. Gerek italyanca gerekse ingilizce bölümler her birinin ilgisini çekiyor.

Tıp okumak isteyen öğrenciler devlet üniversitelerinde 1000 euro ödeyerek eğer şartları yerine getirebiliyorlarsa ingilizce tıp okuyabiliyorlar. IMAT adı verilen bir sınava girmek ve kazandıkları takdirde 1 hafta içinde kayıt yaptırıp bölüme başlama hakkına sahip oluyorlar. Özel üniversitelerde okumak masraflı ama yine prestijli bir eğitim sağlamaktadır.

Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzman kadrosu ile İtalya'da üniversite yerleştirmeleri, dil yeterliliği bulunmayan öğrencilerin üniversite eğitimi öncesi dil okulu kayıt işlemlerini, vize başvurusu, uçuş organizasyonu, dil eğitimi sonrası üniversite kesin kayıt işlemlerini, konaklama, karşılama yani öğrencilerimizin A'dan Z'ye ihtiyaç duyduğu tüm aşamalarda gerekli desteği vermektedir.