Senin Geleceğin

Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere'de üniversite eğitimi alan bir öğrencinin kuşkusuz en büyük avantajlarından biri anadil seviyesinde ingilizce konuşabiliyor olmaktır. 

Bunun yanı sıra dünyada geçerliliği olan bir diplomaya sahip olacaklardır. Teknik bölümler hariç üniversite eğitimi genellikle 3 yıl sürmektedir. Ancak Türkiye'de lise eğitimini tamamlamış bir öğrencinin diploması İngiltere'de genellikle kabul görmemektedir. Bu nedenle öğrenci üniversite eğitimine başlamadan önce 1 yıl süre ile temel bilim derslerini (biyoloji,kimya vb.) içeren foundation eğitimini almak  zorunda kalmaktadır. Harici olanlar ise Türkiye'de yabancı dil eğitimi veren liselerde okuyan öğrencilerdir. Bu öğrenciler ise 'A level' sınavına girerler.

IELTS ya da Toefl şartını da sağlıyorlarsa foundation eğitimi almadan üniversite eğitimine başlamaları mümkün olmaktadır. Bütün üniversitelerde A level sınav  sonucu temel alınmaktadır. Fakat bir çoğunda SAT ve Abitur sınav sonuçları da kabul görmektedir. Öğrencilerin foundation eğitimine başlayabilmeleri için de IELTS ve TOEFL yeterlilikleri gerekmektedir.Her kurumun vermiş olduğu Foundation eğitimi her üniversite tarafından kabul görmemektedir. Bu nedenle Foundation eğitimi alınacak  kurum tercih edilirken başvuru yapılacak olan üniversiteler tarafından kabul görüp görmeyeceği kontrol edilmelidir. Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzmankadrosu ile bu ve bunun gibi konularda gereken dikkat ve hassasiyeti göstererek öğrencilerine kusursuz bir üniversite giriş programı hazırlamaktadır. 

Neden İngiltere;

*İngiltere'de lisans eğitiminin 3 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 1 yıl sürmektedir.

*Dünya'da kabul gören okullardan mezun olan üniversitelerden mezun olma şansı

*İngilizcenin anavatanından öğrenilmesi ve akademik düzeyde ingilizceye hakim olunması

*Türkiye'ye mesafe olarak sadece 3,5 saatlik uzaklıkta olması

*Öğrencilere tatil dönemlerinde çalışma izni verilmesi

 

İngiltere'de eğitim almanın maliyeti;

*Yıllık eğitim giderleri okul ve seçilen bölüme göre değişmekle birlikte 5.500-40.000 GBP arasında değişmektedir.