• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Hollanda'da Üniversite Eğitimi

Hollanda'da Üniversite Eğitim Sistemi

Avrupa’nın en iyi üniversitelerine sahip olan Hollanda bir çok öğrencinin hayalini kurduğu bir seçenektir.  “university of applied science” ve “research” adlı iki eğitim sistemi vardır. 

University of applied science: Öğrencinin istediği mesleğe yönelik eğitim veren, pratiklik önemi yüksek seviyede, teorik, araştırma bütçelerinin az olduğu bir eğitim sistemidir.

Research sistemi: araştırma üniversiteleri, diploma türü, öğrencinin ders başarısını ve yabancı dil yeterliliği konusunda oldukça zorlayıcı bir yapıya sahiptir. Hollanda’da lisans eğitimi için, işletme, ekonomi, mühendislik, psikoloji, alternative bilimler ve sosyal bilimler ile ilgili pek çok seçenek mevcuttur. Hollanda’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin IELTS sınavına girerek 6.0 – 6,5 , TOEFL sınavından ise 80 ve üstünde bir puana sahip olmaları gerekmektedir. Dil yeterliliği olmayan ve lise diploması IB-French-American olmayan öğrenciler yıl kaybetmeden foundation yani hazırlık programı ile üniversitelerine kayıt yaptırabilirler.

Hollanda’da yaşam ve Maliyetler

Hollanda oldukça güvenli, harika bir iklime sahip, hareketli ve sosyal aktivitelerinin bol olduğu bir yerdir. Bu ülkede arkadaşlıklarınızın güçlü ve samimi olacağına emin olabilirsiniz. Hollanda’da üniversiteden mezun olduktan sonra ilk 6 ay kalabilir ve iş arayabilirsiniz. İş imkanı olan kişiler sponsorlu çalışma izni alıp ülkede oturma izninede sahip olabilirler. Hollanda’da maliyetler şehirlere göre değişilk gösterebilir. Konaklama aylık 400 Euro ile 680 Euro arasında degişiklik gösterir. Hollanda’daki üniversitelerin YÖK denkliği, yüksek standartlarda eğitim düzeyinin olması, yurtdışı eğitim sıralamalarında yüksek sıralarda yer almaktadır. Erasmus uygulaması bulunmaktadır. Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzman kadrosu ile Hollanda’da üniversite yerleştirmeleri, dil yeterliliği bulunmayan öğrencilerin üniversite eğitimi öncesi dil okulu kayıt işlemlerini, vize başvurusu, uçuş organizasyonu, dil eğitimi sonrası üniversite kesin kayıt işlemlerini, konaklama, karşılama yani öğrencilerimizin A’dan Z’ye ihtiyaç duyduğu tüm aşamalarda gerekli desteği vermektedir.

 

Hollanda Üniversiteleri

Amsterdam Üniversitesi

Tilburg Üniversitesi

Rotterdam Erasmus Üniversitesi

Utrecht Üniversitesi

Groningen Üniversitesi

Radboud Üniversitesi

Leiden Üniversitesi

Maastricht Üniversitesi

Twente Üniversitesi

 

Yurtdışı Eğitimleri Hakkında Bilgi İstiyorum Formu

Adınız Soyadınız

Telefon

Email

Eğitim Almak İstediğiniz Ülkeyi Seçiniz

Yurtdışında Hangi, Eğitimi İstiyorsunuz

Yurtdışında Eğitim ile ilgili Mesajınız