• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Finlandiya'da Üniversite Eğitimi Almak | Finlandiya Lisans Eğitimi

Finlandiya eğitim sisteminde kendini dünyada kanıtlamış tek ülkedir. Finlandiya’nın eğitim sisteminin başarısında “Eşitlik ve Güven” yatıyor. Finlandiya ülkesi yabancı öğrencilerede aynı imkanları sağlaması ile eşitlik temelini göz önüne getiriyor. Ama Finlandiyada eğitim için Kabul almak çokta kolay değildir. Öncelikle Türkiyede bir üniversite hakkı kazanmanız gerekli, yani üniversite sınavına grime mecburiyetiniz ve baraj puanı geçmeniz gereklidir. Finlandiya’da eğitim görebilmek için ayrıca dil yeterliliğine sahip olmanız gerekir. Fince ve İsveçce dillerinden birine hakim olmalısınız. Eğer Üniversiteyi Finlandiya’da okumak istiyorsanız matriculation sınavına girmeniz gerekir. Bu sınavdan alınan puan ve lise diploma notuna göre üniversite başvurusu yapma imkanınız olabilir. Bazı üniversitelerde İngilizce eğitim alma imkanınızda var. 

Finlandiya’da yaşam ve ulaşım maliyetleri

Finlandiya’da yaşam ve ulaşım maliyetleri 700 – 1000 Euro arasındadır, ayrıca öğrencilere indirimler uygulanmaktadır. Öğrenci her yıl oturma iznini yenilemeli ve hesabında bir akademik yıl

Için 6.720 Euro tutarındaki parayı hesabında göstermesi gerekiyor. Mezun olan öğrenciler Finlandiya’da yaşamak istiyorsa 6 ay içerisinde iş bulması gerekir.

 

Finlandiya Üniversiteleri

Helsinki Üniversitesi

Tampere Üniversitesi

Turku Üniversitesi

Oulu Üniversitesi

Vaasa Üniversitesi

Aalto Üniversitesi

Lapland Üniversitesi

Laurea Üniversitesi

Lahti Üniversitesi

 

Yurtdışı Eğitimleri Hakkında Bilgi İstiyorum Formu

Adınız Soyadınız

Telefon

Email

Eğitim Almak İstediğiniz Ülkeyi Seçiniz

Yurtdışında Hangi, Eğitimi İstiyorsunuz

Yurtdışında Eğitim ile ilgili Mesajınız