• Türkçe
  • English
Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Avusturya'da Üniversite Eğitimi Almak

Avusturya Viyana üniversitesinde okumak, prestijli ve ünlü bir okuldan alacağı uluslararası geçerliliği olan diplomaya sahip olmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği bir seçenektir.

Avusturya üniversitelerinin yıllık harç bedeli devlet sponsorluğunda olmalarından dolayı sadece 780-1500 Euro aralığındadır. Dünyanın dört bir yanından gelen binlerde öğrenci ekonomik ve prestijli bir okulda eğitim almak için Avusturya üniversitelerini tercih etmektedir.

Avusturya üniversitelerinde eğitim yabancı dili Almancadır. Lisans eğitim süresi 3 yıldır. Almanca dil bilgisi yeterliliğiniz yok ise ilk bir yıl şartlı kabul ile kayıt olabilirsiniz. İlk bir yıl üniversitelerin anlaşmalı dil okullarından Almanca eğitimi alabilirsiniz.

Avusturya üniversitelerinde okuyabilmek için Türkiye’deki YÖK'ün kabul ettiği 4 yıllık eğitim veren okullardan birine yerleştirmenizin yapılması gerekmektedir. Türkiyedeki üniversitenizde hangi bölüme kabul edildiyseniz Avusturya üniversitesindede aynı bölüm yada en yakın bölüm için kabul alabilirsiniz.

Üniversite başvurunuz için tüm belgelerinizin Almanca tercümeleri ve apostil tasdiklerinin de yapılması gerekir. Avusturya üniversitelerine kayıt olmak istiyorsanız belgelerinizin ve başvurunuzun vaktinde, uzmanlık ve titizlik ile yapılması gerekmektedir.

Kültürel aktiviteler, geziler, ile Viyana’da üniversite okumak gelişiminiz açısından size gerçek bir deneyim yaşatacaktır. Kalitesi dünyaca kabul edilen üniversitelerden birinden mezun olmak öğrencileri Avusturya'da Üniversite eğitimi almaya iten en önemli nedenlerden biridir. 

Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzman kadrosu ile Avusturya üniversiteleri için gereken belgeleri titizlikle hazırlamaktadır. Öğrencilerin üniversite eğitimi öncesi dil eğitimi alacakları okul kayıt işlemleri, vize başvurusu,uçuş organizasyonu, konaklama, üniversite kesin kayıt işlemlerinde öğrencilerimize gereken tüm desteği vermektedir.

Viyana Üniversitesinde geleceğinize iyi bir yatırım için bir adım atmak isterseniz Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız ile vakit kaybetmeden iletişime geçin.

 

Avusturya Üniversiteleri

Viyana Ekonomi Üniversitesi

Viyana Teknik Üniversitesi

Sigmund Feud Üniversitesi

Viyana Müzik Akademisi Üniversitesi

 

Yurtdışı Eğitimleri Hakkında Bilgi İstiyorum Formu

Adınız Soyadınız

Telefon

Email

Eğitim Almak İstediğiniz Ülkeyi Seçiniz

Yurtdışında Hangi, Eğitimi İstiyorsunuz

Yurtdışında Eğitim ile ilgili Mesajınız