Senin Geleceğin

Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Avusturya'da Üniversite Eğitimi Almak | Avusturya Lisans Eğitimi

Kalitesi dünyaca kabul edilen üniversitelerden birinden mezun olmak öğrencileri Avusturya'da Üniversite eğitimi almaya iten en önemli nedenlerden biridir. 

Avusturya üniversitelerine kabul edilebilmek için Türkiye'de YÖK'ün tanıdığı 4 yıllık eğitim veren devlet ya da özel üniversitelerden birine yerleşmiş olmak gerekmektedir. Türkiye'de hangi bölüme yerleştiyseniz Avusturya'da bu bölüm ya da bu bölüme en yakın bölüme ön kabul alıyorsunuz. Avusturya'da üniversiteler başvuru esnasında sunulan  belgelere, sunum şekillerine çok fazla önem vermektedir.

Türkiye'den farklı olarak Avusturya'da üniversiteler Güz ve Bahar dönemini birbirinden bağımsız akademik dönemler  olarak tanımlar. Bu nedenle bir dönem başvurusunu kaçırdığınızda bir sonra ki akademik yıla kalmış olursunuz. Türkiye'de bir üniversiteye yerleşip kazandı belgesinin alınması ile  yapılan başvurularda ön başvurunun öğrenci belgesini beklemeden yapılması geç kalmamak açısından son derece önem taşımaktadır. Güz dönemi başvurularının kaçırılması  durumunda öğrencilerden Türkiye'de üniversitede okuduğuna dair öğrenci belgesi istenmektedir. Bu da Türkiye'de bir özel üniversiteye yerleştiyseniz o dönem için okula kayıt yaptıracağınız anlamına gelir. Sunulan belgelerin Almanca tercümeleri yaptırıldığı gibi apostil tasdiklerinin de muhakkak yapılması gerekmektedir. Avusturya'da üniversite eğitimi almak istemeniz durumunda belgelerin titizlikle hazırlanması ve üniversitelerin başvuru döneminde gönderilmesi gerekmektedir.

Avusturya'da üniversiteler için şartlı kabul almanız durumunda 1 yıl süresince üniversitelerin yönlendirdiği kurslarda dil eğitimi alarak bu şartı yerine getirmiş olursunuz. Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim uzman kadrosu ile Avusturya üniversiteleri için gereken belgeleri titizlikle hazırlamaktadır. Öğrencilerin üniversite eğitimi öncesi dil eğitimi alacakları okul kayıt işlemleri, vize başvurusu,uçuş organizasyonu, konaklama, üniversite kesin kayıt işlemlerinde öğrencilerimize gereken tüm desteği vermektedir.