Senin Geleceğin

Eğitimi Tasarlamak Geleceği Tasarlamaktır...
Senin Geleceğin

Amerika Yüksek Lisans

  Amerika'da yüksek lisans eğitimi düşünüp buna karar verdiğinizde karşınızda binlerce okul, binlerce bölüm, onlarca eyalet bulunacaktır. Şüphesiz bunlar içerisinde sizin için en doğru olana karar vermek zor olacaktır. Prestijli bir okul, kaliteli bir eğitim, geçerliliği olan bir diploma için şüphesiz en iyi seçeneklerden biri Amerika'dır.

  Amerika'da yüksek lisans eğitimi alabilmeniz için ilk şart gireceğiniz okulun belirlemiş olduğu dil yeterliliğini vermektir. Bu da TOEFL sınavında başvuru yapacağınız okulun istediği dereceyi alarak mümkündür. TOEFL sınavının yanı sıra GRE ya da GMAT sınavılarınada girmek gerekmektedir. Bunların yanı sıra mezuniyet not ortalamanız, bazı okullarda iş,staj deneyimi,başvurduğunuz bölüm ile ilgili bilgi ve yetenek ,akademik referans mektupları, iyi niyet mektubu, sosyal hayatınızla ilgili spor veya sanat ile ilgili faaliyetlerinizi gösterir belgeler, başarı ödülleri vb. istenebilmektedir. Bu tamamen başvuracağınız okul ve bölüme göre değişmektedir. Amerika'da okulların akademik dönemleri genellikle Ağustos ayı sonu Eylül gibi başlamaktadır. Bu okullara göre farklılık gösterir. Mayıs ayının sonunda ya da Haziran ayının başında da bitmektedir. Okulların son başvuru tarihleri değişmekle birlikte Ağustos ayında eğitim dönemi başlayacak bir üniversitenin başvuru tarihi bir önce ki eğitim yılının Ekin ayı dahi olabilmektedir.

 

Neden Amerika'da yüksek lisans;

 

* Anadili ingilizce olan bir ülkede eğitim alma avantajı,

* Dünya sıralamalarında her zaman üst sıralarda yer alan üniversitelerin bulunması,

* Tüm dünyada geçerliliği olan bir diplomaya sahip olma avantajı

* Çok uluslu bir ülkede eğitim alarak geniş bir network yaratma imkanı

 

Amerika'da eğitim almanın maliyeti;

* Üniversite eğitim harçları international öğrenciler için genel olarak 15.000 Usd ile 45.000 Usd arasında değişmektedir.

* Yaşam maliyetleri yaşadığınız eyalete şehire göre değişecektir. 1000-2000 Usd arası kampüs içi harcamalar olarak düşünülebilir.